Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default NASA "në rrugën e duhur" për dërgimin e njerëzve në Mars brenda 20 vjetësh

prej Fri 11 Apr 2014 - 1:23
NASA "në rrugën e duhur" për dërgimin e njerëzve në Mars brenda 20 vjetësh Nasa-plan-to-look-at-mars-planet-core
NASA planifikon të dërgojë njerëz në Mars në vitet e 30-ta.
Plani është zbuluar në Senatin amerikan ku përfshirë ndërtimin e një rakete, kapsulën dhe infrastrukturën e nevojshme.

Plani, përfshinë përdorimin e një asteroidi si bazë për dërgimin e misionit në planetin e kuq.

Agjencia amerikane hapësinore duhet të përllogarisë koston e këtij mision dhe më pas do të kaloi për miratim në Kongres.

Në vitin 2017, NASA do të nisë një mision për testimin e raketën SLS dhe pasjen që do të dërgojë astronautët në Mars.

Misioni ambicioz për në Mars mund të shtyhet ose mund të përmbyset nëse fondet nga Kongresi vazhdojnë të gërryhen ose nëse planet e vendeve të tjera detyrojnë SHBA-të të ndryshojnë kurs për arsye sigurie.gazetaexpress.


NASA "në rrugën e duhur" për dërgimin e njerëzve në Mars brenda 20 vjetësh Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: NASA "në rrugën e duhur" për dërgimin e njerëzve në Mars brenda 20 vjetësh

prej Fri 11 Apr 2014 - 1:26
Sa mire toke pa fund atje?????
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi