Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë

prej Mon 21 Apr 2014 - 0:48
Message reputation : 100% (1 vote)
Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë Image_11
Rreth 20 persona kanë zgjedhur natën e Pashkëve për t’u konvertuar në fenë katolike. Ceremonia është zhvilluar në Katedralen “Nënë Tereza” në Prishtinë ku u mbajt mesha qendrore e Festës së Pashkëve.

Ceremonia është transmetuar drejtpërdrejtë në RTK. Të konventuarit, shumë prej tyre të rinj janë pagëzuar nga Ipeshkvi Dodë Gjergji.

Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë Image_2
Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë Image_3Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë

prej Mon 21 Apr 2014 - 1:19
Pagezohen duhet te jete titulli i temes dhe jo konvertohen!
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë

prej Mon 21 Apr 2014 - 12:04
-E ne cilen fe kan qen deri tash , pse nuk po tregohet dhe nuk kan ndonji interviste,  "sa mir  paskan shpetuar"


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë J5zhxd
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë

prej Mon 21 Apr 2014 - 23:19
Zoti i shtofte ne numer
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë

prej Tue 22 Apr 2014 - 13:14
Te Krishtere ishin Shqiptaret, kujt i pelqen origjina e mban SHQIPTARE ndersa kujt nuk i pelqen behet turrk...


Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë 6ds9w0
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë

prej Tue 22 Apr 2014 - 18:44
Message reputation : 0% (1 vote)
Ana edhe ti po mirresh me propoganda a ahahh.
20 vet nuk paskan qen krejt ne kish more Merzitur 


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë

prej Tue 22 Apr 2014 - 19:18
Dasa thash te bej nje prove more se sikur skisha provuar nga keto ndonjehere!  kyyyy  edhe cik per ndryshim se te gjithe spo konvertohen ne myslim sepse keshtu thoni e doni ju  Very Happy 


Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë

prej Wed 23 Apr 2014 - 1:16
Message reputation : 100% (1 vote)
AnGeLiC shkruajti:Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë Image_11
Rreth 20 persona kanë zgjedhur natën e Pashkëve për t’u konvertuar në fenë katolike. Ceremonia është zhvilluar në Katedralen “Nënë Tereza” në Prishtinë ku u mbajt mesha qendrore e Festës së Pashkëve.

Ceremonia është transmetuar drejtpërdrejtë në RTK. Të konventuarit, shumë prej tyre të rinj janë pagëzuar nga Ipeshkvi Dodë Gjergji.

Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë Image_2
Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë Image_3

Shifni ca pastertie.
Pagezohuni shqiptare ne fene e te pareve tane.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë

prej Wed 23 Apr 2014 - 16:50
Shyqyr nuk po pushton Turrqia
qe te behet e krishtere Shqiperia
se 500 vjet qe e pame
u bene te gjith myslimane...  grrrr


Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Prishtinë: Konvertohen në katolik 20 shqiptarë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi