Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Gjenden 12 shufra ari në barkun e biznesmenit

prej Mon 21 Apr 2014 - 0:51
Gjenden 12 shufra ari në barkun e biznesmenit Ari_4350
Mjekët indianë janë shokuar kur gjetën në stomakun e një pacienti, që ankohej për dhimbje barku, 12 shufra ari.

Biznesmeni indian, 63 vjeç, ishte shtruar në spital në Delhi pasi villte vazhdimisht. Ai u kishte thënë mjekëve se, kishte përcjellë pa dashje një tapë uji dhe donte ta hiqte atë nga trupi.

Por, kur u krye operacioni, 12 shufra ari, secila me peshë 33 gr, u gjendën në stomakun e tij. Biznesmeni po merret në pyetje dhe ari u konfiskua nga autoritetet. Ngjarja ndodhi në spitalin “Sir Ganga Ram”, në Delhi. Mjeku CS Ramachandran tha për “Indian Express” se, “ajo që u shfaq në grafi nuk ishte si tapë shisheje, por dukej si metal”.Indi importi i arit është rritur tri herë më shumë për shkak të kërkesave për metalin dhe kjo ka nxitur kontrabandën.shekulli.


Gjenden 12 shufra ari në barkun e biznesmenit Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Gjenden 12 shufra ari në barkun e biznesmenit

prej Mon 21 Apr 2014 - 17:25
Qenka zbulu nje miniere e re e arit
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi