Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Njihuni me “femrat gjirafa”

prej Tue 22 Apr 2014 - 19:22
Njihuni me “femrat gjirafa” Article-2609467-1D3C997400000578-557_634x589
Këto femra jetojnë në Burma, në shtetin Kayah. Njihen me emrin “femrat gjirafa” dhe vendosin rrathë në qafë që të duken sa më bukur.

Femrat nisin që të mbajnë të tillë rrathë që në moshën 5 vjeç. Kjo bën që ato të kenë qafë të gjatë.

Sa më shumë rrathë, aq më mirë.

I gjithë seti i rrathëve kushton deri në 10 kilogramë. Vetëm pak gra ia dalin që të mbajnë të gjithë setin në qafë.

/Shekulli Online/ G.F./
Njihuni me “femrat gjirafa” Article-2609467-1D3C98E400000578-331_634x480Njihuni me “femrat gjirafa” Article-2609467-1D3C98E800000578-768_634x432Njihuni me “femrat gjirafa” Article-2609467-1D3C98E000000578-521_634x449


Njihuni me “femrat gjirafa” Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Njihuni me “femrat gjirafa”

prej Wed 23 Apr 2014 - 0:34
Prej florini I kane ato rrathe
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi