Share
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default "Vajza me mjekër" rrëmben votat e Europës në Eurovizion

prej Sun 11 May 2014 - 18:24
"Vajza me mjekër" rrëmben votat e Europës në Eurovizion 57a835075348ce12530f6a706700d11e
Festivali Europian i Këngës, Eurovizioni ka një popullaritet të jashtëzakonshëm dhe këtë vit u ndoq nga rreth 111.5 milionë njerëz në të gjithë botën. Po ashtu, ai është edhe një nga transmetimet më të veçanta në planet. Fituesja e Eurovizionit të këtij viti të zhvilluar në Kopenhagë, austriakja Conchita Wurst, ose “Vajza me mjekër”, ishte padyshim fituesja më e veçantë, por edhe më e debatuara.

Tom Neuwirth ishte pjesëmarrës në “Starmania”, një shfaqje talentesh në Austri, e ngjashme me “American Idol” në ShBA. Ai u shfaq me alter-ego-n, Conchita Wurst, në vitin 2011 në një tjetër konkurs talentesh në televizion “Shansi i Madh”, ku u rendit e para. Tani, Conchita Wurst ka triumfuar në Eurovizon me 290 pikë.

Me këngën e saj “Ngrihu si një feniks”, Conchita arriti të rrëmbente zemrat e Europës, me pamjen e saj dramatike në skenë, kontaktin e pandërprerë me kamerat, fustanin me shkëlqim të artë dhe sigurisht, me mjekrën e saj. Në fakt, Conchita ishte deklaruar si fituese e Eurovizon 2014 para finales së të shtunës, kur ishin bërë të dukshme rezultatet për 34 nga 37 shtete pjesëmarrëse.

Megjithatë, Conchita nuk po konkurronte thjesht me këngëtaret dhe këngëtarët nga 25 vende pjesëmarrëse në festival. Asaj iu desh të përballej me debatet lidhur me pjesëmarrjen e saj në këtë festival. Kur u njoftua në shtator 2013 se ajo do të përfaqësonte Austrinë në Eurovizion 2014, brenda 4 ditëve, më tepër se 31 mijë protestues kishin “pëlqyer” faqen anti-Cochita në Facebook. Më vonë, qarkulluan peticione në Bjellorusi, Armeni dhe Rusi, të cilat kërkonin që performanca e saj ofenduese të përjashtohej nga transmetimi në vendet e tyre.

Të shtunën në mbrëmje, Conchita deklaroi: “Kjo natë i kushtohet kujtdo që beson në një të ardhme me paqe dhe liri. Ju e dini kush jeni. Ne jemi bashkim dhe jemi të pandalshëm.”

Duke marrë parasysh se Eurovizioni, si fillim u krijua për të bashkuar Europën pas Luftës së Dytë Botërore, fjala e Cochita-s ishte aq e kohës, sa edhe e vlefshme për të gjitha kohërat.

Conchita Wurst - Rise Like a Phoenix (Austria... από ReCorp


"Vajza me mjekër" rrëmben votat e Europës në Eurovizion Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: "Vajza me mjekër" rrëmben votat e Europës në Eurovizion

prej Tue 13 May 2014 - 22:18
Fetyra  dhe kultura e vertet Evropiane  pffff..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
"Vajza me mjekër" rrëmben votat e Europës në Eurovizion J5zhxd
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: "Vajza me mjekër" rrëmben votat e Europës në Eurovizion

prej Wed 14 May 2014 - 14:36
kjo femer apo mashkull i pergjon djallit te mallkuarAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: "Vajza me mjekër" rrëmben votat e Europës në Eurovizion

prej Wed 14 May 2014 - 22:13
Princo shkruajti:Fetyra  dhe kultura e vertet Evropiane  pffff..

Fytyra e kultura individuale sepse Europes spo i hyn ne pune se c'preferenca ke dhe ben ne shtratin tend!

Ci gjeten qe e votuan njehere por nga ana tjeter me ben te mendoj qe 12 pike i mori nga Shqiperia edhe nga Greqia nese sgaboj!
Besoja se skishim shume homoseksuale por si perfundim bazuar nga piket e votimet na del qe homot ne Europe dhe Shqiperi jane shume me teper se eterofilet (normale) se ska se si ndryshe!  kyyyy 


"Vajza me mjekër" rrëmben votat e Europës në Eurovizion Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: "Vajza me mjekër" rrëmben votat e Europës në Eurovizion

prej Thu 15 May 2014 - 23:34
kjo siper si gjithmon nuk ka te baj as gje me ralitetinLuan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: "Vajza me mjekër" rrëmben votat e Europës në Eurovizion

prej Fri 16 May 2014 - 17:59
Kush nuk ka trru te kuptoje duket qe nuk eshte EUROPIAN, por aziatik!!!

Menyra qe u shfaq Austria ne kengen e Eurovizionit tregon se Europa eshte bere BURRDELLO dhe kete e kuptuan EUROPIANET dhe e vleresuan si te vertete, pra Austria fitoi per mesazhin qe dha...
-Europa eshte bere burrdello!

Ne kete rast, nuk e ka fajin Austria se as lajmetari qe thote lajmin e keq nuk ka faj...

Austria ju tregon pyllin e ju i shikoni gishtin!!!

Fajin e ka Europa qe eshte bere burrdello...

Na mbyten aziatiket anadollake ne fakt!!!


"Vajza me mjekër" rrëmben votat e Europës në Eurovizion 6ds9w0
Sponsored content

default Re: "Vajza me mjekër" rrëmben votat e Europës në Eurovizion

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi