Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Mediat spanjolle: Rroftë Shqipëria, në djall Eurovizioni dhe në djall Bashkimi Europian!

prej Sun 11 May 2014 - 21:49
Message reputation : 100% (1 vote)
Mediat spanjolle: Rroftë Shqipëria, në djall Eurovizioni dhe në djall Bashkimi Europian! Eurovision-700x325
Festivali Europian i këngës jo për herë të parë ka lënë shumë të zhgënjyer. Lista kryesohet nga Spanja. “Në djall Eurovizion dhe në djall Bashkimi Europian, rroftë Shqipëria”- shkruajnë mediat spanjolle. Veç zhgënimit për këtë eveniment, ata dhanë mirënjohje për faktin që Shqipëria i dha pikët maksimale këngëtares spanjolle Ruth Lorenzo.

“Në djall dhe ata që votojnë për zgjedhjet e ardhshme evropiane dhe të gjitha zonjat austriake me mjekër” – thonë mediat, ndërsa kujtojnë se Portugalia fqinje dhe pse mori 12 pikë nga Spanja nuk ua ktheu nderin fqinjëve të tyre, raporton Ora News.

Vetë këngëtarja spanjolle Ruth Lorenzo shprehet se vetëm “në qoftë se ke mustaqet më të famshme duhet të fitosh”, duke folur me ironi për fituesin e Eurovizion 2014. As këtë vit nuk kishte drejtësi në ndarjen e çmimeve, thonë mediat referuar dhe faktit se prezantuesja kishte thënë se ky duhet të jetë viti i Spanjës, pasi është përfaqësuar denjësisht por duhet pritur nëse do të bëhet drejtësi.Më tej mediat ndalen gjatë te 12 pikëshi i Shqipërisë. Duke mallkuar dhe një herë Europën, Eurosong, ziliqarët dhe politikën, mediat shkruajnë “Po, vetëm Shqipëria e njeh muzikën, 12 pikë për Spanjën” dhe na e kthen menjëherë borxhin: Që tani, nëse dikush dëshiron të kalojë verën jashtë kufijve spanjollë, duhet të shkoni vetëm në Shqipëri”.

Madje tregohen më zemërgjërë se kaq, përmes një premtimi që nuk mund të bëhet realitet:

“Nëse shqiptarët bëhen fqinjët tanë, dhe jo francezët dhe portugezët, ne do t’ju paguajmë borxhet bankare”

“Eurovizioni është një humbje kohe, në këtë mënyrë siç është konceptuar jo vetëm që nuk fitojmë’ por mund dhe të na fishkëllejnë si në rastin e Rusisë, apo më keq”, mbyllet artikulli për Eurovizion në sajtin estrelladigital.shqiperi24.


Mediat spanjolle: Rroftë Shqipëria, në djall Eurovizioni dhe në djall Bashkimi Europian! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Mediat spanjolle: Rroftë Shqipëria, në djall Eurovizioni dhe në djall Bashkimi Europian!

prej Tue 13 May 2014 - 13:53
AnGeLiC shkruajti:Mediat spanjolle: Rroftë Shqipëria, në djall Eurovizioni dhe në djall Bashkimi Europian! Eurovision-700x325
Festivali Europian i këngës jo për herë të parë ka lënë shumë të zhgënjyer. Lista kryesohet nga Spanja. “Në djall Eurovizion dhe në djall Bashkimi Europian, rroftë Shqipëria”- shkruajnë mediat spanjolle. Veç zhgënimit për këtë eveniment, ata dhanë mirënjohje për faktin që Shqipëria i dha pikët maksimale këngëtares spanjolle Ruth Lorenzo.

“Në djall dhe ata që votojnë për zgjedhjet e ardhshme evropiane dhe të gjitha zonjat austriake me mjekër” – thonë mediat, ndërsa kujtojnë se Portugalia fqinje dhe pse mori 12 pikë nga Spanja nuk ua ktheu nderin fqinjëve të tyre, raporton Ora News.

Vetë këngëtarja spanjolle Ruth Lorenzo shprehet se vetëm “në qoftë se ke mustaqet më të famshme duhet të fitosh”, duke folur me ironi për fituesin e Eurovizion 2014. As këtë vit nuk kishte drejtësi në ndarjen e çmimeve, thonë mediat referuar dhe faktit se prezantuesja kishte thënë se ky duhet të jetë viti i Spanjës, pasi është përfaqësuar denjësisht por duhet pritur nëse do të bëhet drejtësi.Më tej mediat ndalen gjatë te 12 pikëshi i Shqipërisë. Duke mallkuar dhe një herë Europën, Eurosong, ziliqarët dhe politikën, mediat shkruajnë “Po, vetëm Shqipëria e njeh muzikën, 12 pikë për Spanjën” dhe na e kthen menjëherë borxhin: Që tani, nëse dikush dëshiron të kalojë verën jashtë kufijve spanjollë, duhet të shkoni vetëm në Shqipëri”.

Madje tregohen më zemërgjërë se kaq, përmes një premtimi që nuk mund të bëhet realitet:

“Nëse shqiptarët bëhen fqinjët tanë, dhe jo francezët dhe portugezët, ne do t’ju paguajmë borxhet bankare”

“Eurovizioni është një humbje kohe, në këtë mënyrë siç është konceptuar jo vetëm që nuk fitojmë’ por mund dhe të na fishkëllejnë si në rastin e Rusisë, apo më keq”, mbyllet artikulli për Eurovizion në sajtin estrelladigital.shqiperi24.

Ju lumte SPANJA...

Vallezimi ne shi...

Ndryshe:...

VALLEZIMI NE SHQIPERI...

Demi di te vallezoje, Shqiponja di te shikoje...

I vetmi lajm ky qe me gezon, me ne fund arriti pergjegjesia Shqiptare te vleresoje ARTIN...

Sa per Europen, ajo copetoi Shqiperine, ajo copetoi artin, ajo eshte e copetuar...

I rrofte etiketa BASHKIMI EUROPIAN...

Si 1 shqiptar ne 30 milione shqiptare qe jam ju falenderoj nga zemra per fjalet plot zjarr qe dine te ngrohin dashurine, si 1 njeri ne 7 miliarde qe jam ju besoj qe kuptoni se arti nuk copetohet si dhe Shqiperia nuk copetohet...

Pergezime nga une, Luan_Valikardi...


Mediat spanjolle: Rroftë Shqipëria, në djall Eurovizioni dhe në djall Bashkimi Europian! 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi