Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Krijesa të çuditshme në Fukushima

prej Tue 20 May 2014 - 21:44
Krijesa të çuditshme në Fukushima Fukushima
Në 11 mars të 2011-ës si pasojë e një tërmeti nënujor, në Fukushima, u dëmtua në mënyrë të rrezikshme centrali bërthamor me të njëjtin emër.

Kohët e fundit në ujërat që lagin këtë zonë, janë peshkuar në det disa lloj peshqish, të cilët është më mirë të quhen krijesa të çuditshme ujore, për shkak të faktit se ato ngjajnë më shumë me një miksturë ndërmjet peshkaqenit, salmonit dhe ngjalave, shkruan “Express”.

Peshqit kanë një gjatësi trupi që shkon nga 10 deri ne 15 cm, dhe sipas specialisteve të fushës, me shumë gjasa janë pasoja të drejtpërdrejta të mutacioneve që mund të kenë ndodhur në vijim të tragjedisë nukleare të Fukushima-s.

/Shekulli Online/S.H./


Krijesa të çuditshme në Fukushima Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Krijesa të çuditshme në Fukushima

prej Tue 20 May 2014 - 23:34
fiks mutacione...
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi