Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default UFO-t përplasen në Kinë, fshatarët të tronditur nga 'topi gjigant i zjarrit'

prej Wed 21 May 2014 - 19:58
UFO-t përplasen në Kinë, fshatarët të tronditur nga 'topi gjigant i zjarrit'  BoAOkQiIQAE3Z7l
Banorët e fshatrave në provincën Heilongjiang të Kinës thanë se kanë parë tre UFO të binin nga qielli të premten në mëngjes.

Fshatarët panë disa objekte metalike rrethore të rrëzoheshin në tokë shoqeruar me një zhurmë të madhe, dhe më pas një flakë gjigante u shkëput duke rënë në kopshtin e perimeve të njërit prej banorëve.

"Unë pashë një top të madh zjarri, dhe mendoj se ishte një meteorit. Pa u menduar dy herë u fsheha brenda shtëpisë dhe kam pritur deri sa objekti të ulej" , thotë një fshatar për Chinatopix.com.

China News e përshkroi objektin si një top gjigant argjendi i rrethuar me disa shenja djegieje. Objekti në foto është raportuar të jetë rreth 2.5m i gjerë dhe peshon rreth 90kg sipas OpenMinds.TV .

Ndërsa hetuesit mbërritën në vendngjarje për të shqyrtuar objektin, historitë filluan të dalin, duke ofruar një shpjegim të mundshëm për të gjitha emocionet e të pranishmëve.

Sipas News Service pak para se banorët e fshatit kinez të dëshmonin objektetin fluturues të paidentifikuar në qiell, një raketë ruse "Proton-M"  u ngjit duke mbajtur një satelit komunikimi i cili u shkëput menjëherë pas fillimit të tij të premten në mëngjes duke u djegur në atmosferën e Tokës. Ndërsa Rusia pretendon se raketa e tyre u shpërbë kryesisht mbi tokë, media kineze mendon se jo të gjitha pjesët e raketës u rrëzuan të djegura në tokë. Megjithatë nuk dihet akoma nëse janë pjesë e objekteve fluturuese të paidentifikuara apo pjesë nga raketa ruse. Hetimet në Kinë ende vazhdojnë.

UFO crash lands in China από ReCorp


UFO-t përplasen në Kinë, fshatarët të tronditur nga 'topi gjigant i zjarrit'  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: UFO-t përplasen në Kinë, fshatarët të tronditur nga 'topi gjigant i zjarrit'

prej Thu 22 May 2014 - 0:37
Paskan qene tape krejt ufot
deni durres
deni durres
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 3
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2014

default Re: UFO-t përplasen në Kinë, fshatarët të tronditur nga 'topi gjigant i zjarrit'

prej Thu 22 May 2014 - 11:51
hahahahaha
Sponsored content

default Re: UFO-t përplasen në Kinë, fshatarët të tronditur nga 'topi gjigant i zjarrit'

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi