Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Fiset e Pakistanit qe 2300 vite me prejardhje 'shqiptare'!

prej Wed 28 May 2014 - 1:23
Message reputation : 100% (1 vote)
Fiset e Pakistanit qe 2300 vite me prejardhje 'shqiptare'! 1401179199-fiset_shqiptare
Këto fise të Pakistanit pretendojnë se janë pasardhësit e drejtpërdrejt të Aleksandrit të Madh. Ata flasin një gjuhë e cila është e ngjashme në shumë fjalë me gjuhen tonë shqipe, kanë veshjet kombëtare të cilat u ngjajnë shumë veshjeve tona antike, ata madje edhe i thërrasin me emrin shallvare. Përpos këtyre ngjashmërive, dokumentari i mësipërm tregon se sa është muzika e tyre autoktone e njëjtë me muzikën ton folklorike, dhe me të dëgjuar, nuk do të keni mundësi të dalloni cila është muzikë shqiptare apo cila është muzikë e Huanza, apo siç quhen ndryshe ata.

Për më tepër, vallëzimet e tyre tradicionale ngjajnë tepër shumë me vallëzimet tona dhe simbolet e tyre janë simbolet identike të cilat janë përdorur prej ilireve të lashtë. Ata kanë ngjyrë të bardhë lëkure, e cila është plotësisht e kundërt me ngjyrën e popullsisë së Pakistanit, gjë që lënë të kuptojë se ata janë racë tjetër, gjë të cilën edhe ata vet e pranojnë, por se nuk e dijnë që gjuha që ata flasin është tejet e ngjashme me gjuhën tonë, dhe atë vetëm e vetëm me gjuhën tonë.

Për ta vulosur se ata janë me prejardhje shqiptare, dokumentari e tregon edhe qenin e sharrit të cilin ata e kanë! Për t’u mahnitur me këta “shqiptarë” të cilët edhe pse 5000 kilometra larg neve mendohet që janë të të njëjtit gjak, shikoni dokumentarin e mësipërm.shqiperia


Fiset e Pakistanit qe 2300 vite me prejardhje 'shqiptare'! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Fiset e Pakistanit qe 2300 vite me prejardhje 'shqiptare'!

prej Wed 28 May 2014 - 1:50
Ku nuk jemi shpernda ne si popull
Qeni I here eshte I njete ,e njeta rrace me qent e Sharit ketu.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Fiset e Pakistanit qe 2300 vite me prejardhje 'shqiptare'!

prej Wed 28 May 2014 - 14:22
Tironci shkruajti:Ku nuk jemi shpernda ne si popull
Qeni I here eshte I njete ,e njeta rrace me qent e Sharit ketu.


E ke gabim Tironci, nuk jemi shperndare si popull por JEMI ORIGJINA E NJEREZIMIT...

Por te lene turrrrqit te krenohesh per kete, 500 vjet ate mundonin zhdukjen dhe harresen e origjines se njerezimit...

E verteton kete gje GJUHA SHQIPE...


Fiset e Pakistanit qe 2300 vite me prejardhje 'shqiptare'! 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Fiset e Pakistanit qe 2300 vite me prejardhje 'shqiptare'!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi