Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Varrimi më i çuditshëm

prej Wed 28 May 2014 - 21:34
Varrimi më i çuditshëm Article-urn-publicid-ap.org-e99e423b68dc44cfb07566d40bcfcbb6-6PrxeVyrrHSK2-213_634x422
Një gruaje 80-vjeçare në Puerto Riko, i është bërë një varrim i pazakontë. Trupi i Georgina Chervony Lloren u ul në një karrige e veshur me fustanin e martesës, veshur 32 vjet më parë.
Varrimi më i çuditshëm Article-urn-publicid-ap.org-e99e423b68dc44cfb07566d40bcfcbb6-6Prxf5rP8HSK2-387_634x422
Ceremonia mortore e gruas 80-vjeçare nga San Juan, e cila vdiq të dielën, bëhet në formën dhe mënyrën se si ajo e kishte menduar në kohën kur ishte akoma gjallë.

Georgina Chervony Llore na paraqitet e ulur në një karrige lëkundëse dhe e veshur me fustanin e saj të dasmës, e bërë 32 vite më parë. Ajo përpos karriges me ngjyrë të kuqe, para vdekjes ka kërkuar gjithashtu që të jetë e rrethuar nga bimë dhe lule.
Varrimi më i çuditshëm Article-urn-publicid-ap.org-e99e423b68dc44cfb07566d40bcfcbb6-6Prxhkctm-HSK1-781_634x1037
Ndërkohë, vajza e të ndjerës, Miriam Chervony tregon për nënën e saj, se ceremonia është zhvilluar në mënyrën se si e ka imagjinuar Georgina jetën e përtejme, zgjimin e saj pas vdekjes.
Varrimi më i çuditshëm Article-urn-publicid-ap.org-e99e423b68dc44cfb07566d40bcfcbb6-6PrxiOWcr-HSK1-896_634x422
Shtëpia funerale "Marin" është e njohur për realizimin e gjërave të pazakonta.


Varrimi më i çuditshëm Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi