Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Lorik Cana i jep fund beqarisë

prej Sun 29 Jun 2014 - 21:16
Lorik Cana i jep fund beqarisë  Phpimage
Lorik Cana i ka dhënë fund beqarisë duke kurorëzuar me martesë lidhje me tij me modelen italiane, Monika.

Dasma e kapitenit të kombëtares shqiptare është organizuar nga Prishtinë ku merrnin pjesë 500 të ftuar.
Lorik Cana i jep fund beqarisë  Nzh6MNC
Ceremonia madhështore në Prishtinë, ka qenë në një dasmë origjinale shqiptare.

Çifti Cana ka vendosur dy unaza me inicialet e emrave të Lorikut dhe Monikës.
Lorik Cana i jep fund beqarisë  RH3ybL7
Cana, i cili që prej vitit 2011 luan te Lacio, mbush 31 vjeç më 27 korrik.

Pak javë më parë Cana zhvilloi një ceremoni krejtësisht private, me familjarët dhe rrethin e ngushtë në Romë.
Lorik Cana i jep fund beqarisë  ITKpUQG


Lorik Cana i jep fund beqarisë  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lorik Cana i jep fund beqarisë

prej Mon 30 Jun 2014 - 23:25
Një dasëm si e Lorik Canës
Lorik Cana i jep fund beqarisë  F_8821
Kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, ishte bërë gati që të kurorëzoi dashurinë me të përzgjedhurën e tij, e ndërkohë që çdo detaj në sallë duhej të duket përfekt.
Mbrëmja e 27 Qershorit ishte një nga dasmat më ekskluzive në Kosovë të organizuara deri më sot. Mijera lule, qindra qirinje, kristale, e detaje tjera dekorative kishin mbuluar hotelin ku u mbajt dasma e kapitenit të kombetares Shqipetare Lorik Cana. Salla ishte transformuar terësisht nga pamja e saj e zakonshme per t’ju pershtatur konceptit elegant me ngjyrat Bardh, Hiri dhe Zi.

Mesuam qe per te gjitha keto eshte perkujdesur kompania qe merret me organizimin dhe dekorimin e eventeve “Finesë”, qe ndodhet ne Prishtinë. Kur pyetem për procesin e organizimit të ketij eventi madheshtor, themeluesja e kesaj kompanie Vesa Gashi u shpreh qe ishte një ndër eventet më të nderlikuara qe ka organizuar ndonjehere, por të njejten kohë një ndër eventet që ë bëjnë të ndihet krenare për punen dhe ekipin e saj.

Ajo na tregoj që pergaditjet kishin filluar qysh ne fillim te muajit Maj dhe që gjate gjithe kohës konsultohej me rrethin e ngushte të familjes, e vecanerisht me babain e Lorikut, Agim Canen.

Edhe pse eventi ishte mjaft sfidues pershkakë të rëndesise dhe angazhimit te madh, ajo tregoj që familja Cana e kishte bërë shume të lehtë bashkpunimin, dhe që ka kujtime shumë të bukura nga i gjithë ky proces.
Lorik Cana i jep fund beqarisë  4rfd

Lorik Cana i jep fund beqarisë  3ee

Lorik Cana i jep fund beqarisë  Foto-147Lorik Cana i jep fund beqarisë  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi