Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Kaçanik, gjyqi ndaj dhunuesve të bustit

prej Thu 3 Jul 2014 - 18:51
Sot mbahet seanca e parë për dy të arrestuarit që fyen bustin e Skënderbeut në Kaçanik.

Prokurori i rastit ka kërkuar që ndaj Arben Berishës dhe Jeton Vërbanit të shqiptohet masa e paraburgimit prej tridhjetë ditësh.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Agron Salaj, tha nëpërmjet telefonit per Top Channel se ekziston dyshimi i bazuar se ata kryen veprën penale “nxitje e urrejtjes, e përçarjes ose mosdurimit kombëtar, racor apo fetar”, e dënueshme deri në 5 vjet burgim.

Seanca mbahet në Gjykatën e Kaçanikut.

/ Top Channel


Kaçanik, gjyqi ndaj dhunuesve të bustit  6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi