Share
Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA

prej Thu 3 Jul 2014 - 20:10
Luan_Valikardi shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:"Skënderbeu është hero i Vatikanit, jo i Kosovës"
FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA Forum
Forumi i të Rinjve Myslimanë bënë thirrje “policisë e prokurorisë së Kosovës që të mos kryej diskriminime fetare gjatë muajit të Ramazanit”, duke iu referuar arrestimin e disa personave për vandalizëm ndaj Heroit Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu.

Ky Forum kërkon largimin nga sheshet e “heronjve të Krishterimit, në mënyrë që shqiptarët muslimanë të mos revoltohen kur i shohin, raportojnë mediet në Kosovë.

“Veprimi i qytetarëve kosovarë është i ngjashëm me atë që qytetarët shqiptarë të Maqedonisë ndërmorën në Tetovë kundër bustit të Stefan Dushanit pak javë më parë. Stefan Dushani, sikur Skënderbeu kanë vrarë shqiptarët në emër të Kishës”, thuhet në reagim.

“Por edhe pse Skënderbeu që është hero i një vendi tjetër, Vatikanit, dhe nuk është hero i Kosovës, edhe pse Kushtetuta e Kosovës apo ligjet e saj nuk e njohin Skënderbeun si hero të Kosovës dhe shqiptarëve, policia dhe prokuroria e Kosovës duket se është bërë palë me antishqiptarët. Ajo po sillet si polici fetare e Kishës Katolike dhe jo si polici e shqiptarëve.”


shekulliNese bastardeve "turq" nuk u arrin ky shpjegim:

https://engjujtshqipetare.forumotion.com/t41932-principatat-arberore-dhe-flamuret-perkates-nga-shekulli-12-14#654757

Luan_Valikardi shkruajti:FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA 2emh65w


Flamuri i Principates se Kastrioteve eshte Flamuri i Kombit Shqiptar


FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA 316t1ki

...atehere, shikoni edhe shpjegimet e tjera:


FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA Rsr3ts


Kush i ka krahet e hapurta?


FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA Zldykk


Kush i ka krahet e hapurta?


FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA Dokttx


Kush i ka krahet e hapurta?


-Ai qe te shqyen po e preke.

Ndaj mos e prekni krenarine SHQIPTARE GJERGJ KASTRIOTI (Skenderbeun), se kam me ju q* Turqine e gopin e Turqise bashke.

Luan_Valikardi
(E.J.K)E pate se kush i ka krahet e hapura dhe jo b*then perpjete?

...Ajo eshte feja e Shqiptarit, SHQIPTARIA...

Luan_Valikardi
(E.J.K)


FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi