Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ky është i ashtuquajturi kalif që dëshiron të sundojë tërë myslimanët e botës!

prej Sat 5 Jul 2014 - 21:21
Ky është i ashtuquajturi kalif që dëshiron të sundojë tërë myslimanët e botës! Ky-euml-sht-euml-i-ashtuquajturi-kalif-q-euml-d-euml-shiron-t-euml-sundoj-euml-t-euml-r-euml-mysliman-euml-t-e-bot-euml-s-video_hd
Lideri i grupit xhihadist të Shtetit Islamik të Irakut dhe Shamit, Abu Bakr al-Baghdadi, u shfaq në video-incizimin e parë.
Ky person më 29 qershor shpalli të ashtuquajturin kalifat në territorin e Sirisë dhe Irakut, ndërsa në video thotë, si “demokrat”: “Jam lideri që ju udhëheq edhe pse nuk jam më i miri mes jush. Nëse mendoni se kam të drejtë, më ndihmoni. Nëse mendoni se gaboj, më këshilloni dhe më drejtoni në rrugën e duhur”!

Duket “demokratik” ky fjalim, por ai megjithatë kërkon dëgjueshmëri.

“Më dëgjoni, derisa unë e dëgjoj Zotin që është në ju”, thotë al-Baghdadi. /Telegrafi/


Ky është i ashtuquajturi kalif që dëshiron të sundojë tërë myslimanët e botës! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi