Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Misteri i grupit terrorist ISIS që lidhet me dollarin amerikan

prej Thu 10 Jul 2014 - 21:19
Misteri i grupit terrorist ISIS që lidhet me dollarin amerikan Nafta_5881
Në rrjetet sociale dhe forumet e teorive të konspiracionit kanë filluar të qarkullojnë ide se grupi terrorist islamik i sinive- Shteti Islam i Irakut dhe Shamit që për shkurtesë ka akronimin ISIS ka lidhje me shenjën e dollarit amerikan.
Bashkimi i shkronjave të ISIS krijon shenjën $. Për këtë janë bërë edhe animacione.

ISIS tash ka okupuar territore të konsiderueshme edhe në Irak, pas kapjes së disa pjesëve të Sirisë, dhe së fundi e ka shpallur veten Kalifat, kurse drejtues i këtij grupi- Ebu Beker Al-Bagdadi u shpall Kalif.

ISIS llogaritet që aktualisht të jetë grupi më i pasur terrorist i botës.
GAZETAEXPRESS


Misteri i grupit terrorist ISIS që lidhet me dollarin amerikan Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi