Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Izraeli dhe Palestina nuk janë armiq

prej Thu 24 Jul 2014 - 19:12
Izraeli dhe Palestina nuk janë armiq  Fusha1
Fushata, e cila ka pushtuar rrjetet sociale, “Izraelitët dhe arabët nuk duan të jenë armiq” është bërë shumë e përhapur, duke u shoqëruar nga një foto simbol, ku një vajzë libaneze, Sulome, puth të dashurin e saj hebre me pankartën në dorë.
Izraeli dhe Palestina nuk janë armiq  Fusha2
Sulome është vajza e Terry Anderson, ish-shefi për Lindjen e Mesme i agjencisë së lajmeve “Associated Press”. Sulome shkruan në “Twitter”:
Izraeli dhe Palestina nuk janë armiq  Fusha3
“Unë e thërras habibi (dashuri) dhe ai më thërret neshama (shpirt). Jam e njohur me këtë konflikt, që u imponohet njerëzve të thjeshtë. Për këtë arsye, mesazhi ynë do të mbërrijë më i fortë se kurrë”, shkruan Sulome.
Izraeli dhe Palestina nuk janë armiq  Fusha4
Fushta sensibilizuese ka pushtuar rrjetet sociale dhe kudo shihen bashkë
Lindja e Mesme
Izraeli dhe Palestina nuk janë armiq  Fusha5
Gaza, bombardimet vrasin 15 vetë
Hamasi, armëpushim me kushte
Kreu i Hamas: S’ka armëpushim
të pozojnë me pankarta në duar, hebrenj dhe palestinezë. “Ne nuk jemi armiq, thuajini ‘stop’ luftimeve në Gaza”.
Izraeli dhe Palestina nuk janë armiq  Fusha6
Ideja për një fushatë virtuale, për të ndalur dhunën në Lindjen e Mesme, ka ardhur nga Abraham Gutman (izraelit) dhe Dania Darwish (siriane), dy studentë të “Hunter College” në New York.
Izraeli dhe Palestina nuk janë armiq  Fusha7
Në ditët e para të konfliktit, ata krijuan një faqe në “Facebook”, që filloi të bëhej shumë popullore, por tashmë nga e gjithë bota po mbërrijnë dëshmi, që përkrahin mesazhin për vendosjen e paqes dhe gjetjen e shpresës.
Izraeli dhe Palestina nuk janë armiq  Fusha8
/ Top Channel
Izraeli dhe Palestina nuk janë armiq  Fusha9


Izraeli dhe Palestina nuk janë armiq  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi