Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Turqi, vajzat sfidojnë zv/kryeministrin, qeshin në “Twitter”

prej Thu 31 Jul 2014 - 0:35
Message reputation : 100% (1 vote)
Turqi, vajzat sfidojnë zv/kryeministrin, qeshin në “Twitter” Vajzatwitter11
Zëvendëskryeministri turk, Bulent Arinc, thotë se vajzat dhe gratë nuk duhet të qeshin në publik sepse është mëkat. Por, qindra gra në përgjigje të kësaj deklarate kanë postuar në rrjetet sociale fotot e tyre ku duken të buzëqeshura.

Kjo ndodh në Turqi, ku kultura laike përzihet me atë myslimane. E përditshmja turke “Hurriyet” shkruan se zëvendëskryeministri turk Arinc që është krahu i djathtë i Erdoganit tha: “Gruaja duhet të dijë çfarë është mëkat dhe çfarë nuk është. Nuk duhet të qeshësh në publik. Nuk do të jetë tërheqëse për sjelljen e saj dhe duhet të mbrojë nderin”.

Fjalët e Arinc kanë krijuar zemëratë tek femrat turke dhe kundërpërgjigjja më e fortë tashmë mund të vijë përmes rrjeteve sociale “Facebook” dhe “Twitter”.
/ Top Channel


Turqi, vajzat sfidojnë zv/kryeministrin, qeshin në “Twitter” Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqi, vajzat sfidojnë zv/kryeministrin, qeshin në “Twitter”

prej Mon 25 Aug 2014 - 20:03
Me e mira do te ishte qe femrat turke mos te pjellin fare, se do te shpetonin nga fara e budallenjve!!!

Keta jane turqit, armiku i lumturise...


Turqi, vajzat sfidojnë zv/kryeministrin, qeshin në “Twitter” 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi