Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Me datën: 15.Shtator 2014, do të shpallët REPUBLIKA E ILIRIDËS

prej Mon 18 Aug 2014 - 2:17
Me datën: 15.Shtator 2014, do të shpallët REPUBLIKA E ILIRIDËS
2014-08-10 në orën 9:03.PM
Ahmetit, ta lë bashkëqeverisjen dhe ti kthëhet popullit te tij! Me datën: 15.Shtator 2014, do të shpallët REPUBLIKA E ILIRIDËS, ajo do të bëhët realitet. Në bazë të infomacionve që posedojmë Maqedonia, në këtë datë të shënjtë per shqiptarët, do ta nxjerr në rrugë mekanizmin shtetërorë: ushtrinë dhe policinë! Nëse ndarja konfederale si union Iliridë-Maqedoni, do të jetë e pa dhunshme, gjë që vështirë do të ndodh, atëherë Garda e Republikës së Iliridës, do të mbetët vetëm Gardë. Në rast se Maqedonia, do të luaj me zjarrin, atëherë Garda e Iliridës, do të reagojë konform rregullave të luftës në bashkëpunim me AKSH-së. Rregullat e „lojës“ do të jenë të paparashikueshme dhe se nuk do të bëhët më fjalë për ndonjë union të mundëshëm brenda Maqedonisë. Natyrisht, shqiptarët e Iliridës janë të detyruar t’i bashkangjitën Kosovës dhe Shqiperisë në ketë rast! Ali Ahmeti, ne çështje madhore siç është çështja kombëtare nuk ka dy rrugë; edhe për edhe kundër; ka vetëm një rrugë; rruga e ndershme drejt aspiratave shekullore të popullit shqiptar, sepse çdo rrugë tjetër përveq kësaj është tradhëti kombëtare! Është momenti i fundit, për Ali Ahmetin dhe BDI-në që të mëndojnë me këmbë në tokë dhe jo të jenë të shtërnguar me lakun e shovenizmit maqedonas rreth fytit. Historia do t’u mallkojë, sepse gjaku idëshmorëve, gjaku i plagëve dhe gjymtyrëve të humbura të luftëtarëve të lirisë, ato ende rënkojnë! Komandant:PANTERI Kordinatori kryesor për mobilizim i Gardës së Iliridës Ish-komandant operative bat1.b112.M.ALIU
Me datën: 15.Shtator 2014, do të shpallët REPUBLIKA E ILIRIDËS 10384690_679577232136205_7468093311348003765_n


Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi