Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Përkufizimi i "zotit"

prej Sun 26 Oct 2014 - 22:01
Kjo është një nga pikat kyçe të pozicionimit si ateist të njerëzve pasi, përkundër bindjes së disave, termi "zot" është një term që në fakt nuk ka ende një përkufizim ndaj të cilit t'i referohemi për të kuptuar se çfarë do të thotë fjala.

Për nga vetitë që i vishen abstraksionit "zoti" ky del gjithnjë i pamundur si koncept ndaj dhe klasifikohet tek absurditetet. Absurditetet janë mosekzistente në realitet, por gjithsesi çështja që vijon hapet më tepër për një analizë të vetive a përshkrimeve që teistët i bëjnë "zotit", dhe se sa këto i qëndrojnë logjikës.

Pra, cili është përkufizimi i termit "zot"? Çfarë dmth "zot"? Analizë e lirë.

Ateistet


Përkufizimi i "zotit" Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi