Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Komentatori francez: Ju presim në Euro 2016!

prej Sat 15 Nov 2014 - 12:20
Komentatori francez: Ju presim në Euro 2016! Mavrajjjj_0
[size=16]Paraqitja dinjitoze dhe barazimi i Shqipërisë me Francën një natë më parë në “Stade Rennes” ka çuditur jo pak ekspertët francezë, të cilët kanë thënë fjalët më të mira për djemtë e De Biasit. “Vite më parë e mundnim lehtësisht, por tani ata kanë bërë hapa para. Shumë mirë taktikisht, shumë mirë teknikisht. Topin e mbanim ne, por lojën më interesante e bënte Shqipëria, që kolektivisht ishte më lartë se blutë” - thuhej në një koment të bërë në gazetën sportive “L'equipe”. Fjalën e fundit e dha komentatori i “TF1”, Christian Jeanpierre, i cili pas vlerësimesh pafund gjatë gjithë ndeshjes, në mbarim të saj tha: “Shpresojmë t’i shohim sërish në Euro 2016”. Edhe shtypi francez është hapur me titujt: “Duhet të jemi të lumtur me barazimin”, “Një Shqipëri më shumë sulmuese nga sa pritej”.[/size]


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Komentatori francez: Ju presim në Euro 2016! 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi