Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Qeveria e Kosovës shet Brezovicën për 410 milionë euro

prej Mon 17 Nov 2014 - 21:24
Qeveria e Kosovës shet Brezovicën për 410 milionë euro Brezovica4


Kryeministri në detyrë i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftoi përmes një postimi në Facebook se Komiteti Ndërministror ka pranuarrekomandimin e ekspertëve të USAID për ofertën më të mirë dhe një konzorcium francez me ofertën prej 410 milionë euro për Brezovicën, transmeton Albeu.com.

"Një nga projektet më të rëndësishme të ekonomisë kosovare sot u finalizua në mënyrë të përkryer. Komiteti Ndërministror pranoirekomandimin e ekspertëve të USAID për ofertën më të mirë dhe një konzorcium francez me ofertën prej 410 milionë euro morri vlerësimin pozitiv.Ky investim do të shndërron Kosovën në qendër të turizmit dimëror duke hapur 3,000 vende të reja të punës. Mbi 35 kilometra pista skijimi do të ndërtohen që në fazen e parë, 7 skiliftë opr edhe pajisje për turizëm veror si akuaparku”, ka shkruar ai.

Sipas tij, ky është një lajm i shkëlqyeshëm dhe shënon përfundimin e një procesi transparent, serioz dhe me pasoja afatgjata për ekonominë kosovare. /albeu.com/


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Qeveria e Kosovës shet Brezovicën për 410 milionë euro 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Qeveria e Kosovës shet Brezovicën për 410 milionë euro

prej Mon 17 Nov 2014 - 22:11
Thaqi muk ka drejt ligjore te vendos as  gje a jo te shet Brezovicen  sepse aj nuk esht kryminister  legjitimMbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi