Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default 10 mijë tifozë shqiptarë në Genova

prej Mon 17 Nov 2014 - 21:48
10 mijë tifozë shqiptarë në Genova Tifo%20alb
Mediat italiane shkruajnë se të paktën 10 mijë tifozë shqiptarë do të jenë në stadiumin e Genova për të parë nga afër kombëtaren në takimin miqësor Itali - Shqipëri. Sipas agjencisë Ansa shumica e tifocëve jetojnë në Genvoa ose në zonën përreth. Sipas të njëjtit burim tifozët e mbërritur janë nga veriu i Italisë dhe nga qendra ndërsa nuk kanë munguar shqiptarët që kanë udhëtuar nga Zvicra, Franca dhe Gjermania. /lapsi.al/


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 10 mijë tifozë shqiptarë në Genova 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi