Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Turisti rus dënohet me 20 mijë euro gjobë dhe 4 muaj burg pse shkroi inicialet te Koloseu

prej Mon 24 Nov 2014 - 14:59
Një turist rus ka shkruar inicialete emrit të tij, më saktë vetëm shkronjën e parë të emrit "K" mbi një gur të Koloseut dhe për këtë është dënuar me 20 mijë euro gjobë dhe ka marrë një dënim prej 4 muajsh burg nga një gjykatë italiane, por me mundësi apelimi.
Turisti rus dënohet me 20 mijë euro gjobë dhe 4 muaj burg pse shkroi inicialet te Koloseu Koloseu1
Ai e gdhendi shkronjën "K" diku në një gur të Koloseut të madhe rreth 17 centimetra të gjërë dhe 25 cm të lartë, raporton Ansa.

Pas këtij rasti, numri i telekamerave te Koloseut është rritur, me qëllim që të mbahet nën vëzhgim çdo lloj cepi i objektit historik.

Që prej fillimit të vitit 2014, është turisti i pestë i Koloseut që dënohet për dëmtim të objektit të lashtë kombëtar. 

Personat e tjerë që janë dënuar janë dy australianë, babai me djalin, dhe dy adoleshentë njëri kanadez dhe tjetri brazilian./albeu.com/


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Turisti rus dënohet me 20 mijë euro gjobë dhe 4 muaj burg pse shkroi inicialet te Koloseu 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Turisti rus dënohet me 20 mijë euro gjobë dhe 4 muaj burg pse shkroi inicialet te Koloseu

prej Mon 24 Nov 2014 - 15:00
ndersa ne shqiperi i prishim dhe i marrim guret per themelet e shtepiave pffff


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Turisti rus dënohet me 20 mijë euro gjobë dhe 4 muaj burg pse shkroi inicialet te Koloseu 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Turisti rus dënohet me 20 mijë euro gjobë dhe 4 muaj burg pse shkroi inicialet te Koloseu

prej Mon 24 Nov 2014 - 22:47
Ky denim qenka shum interesant kish me qen shumire  te  praktikohet  ne  Ks dhe ne ShipriSponsored content

default Re: Turisti rus dënohet me 20 mijë euro gjobë dhe 4 muaj burg pse shkroi inicialet te Koloseu

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi