Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Durrës. Dekori i Vitit të Ri, pamjet fantastike të rrugëve

Sat 6 Dec 2014 - 18:05
Durrës. Dekori i Vitit të Ri, pamjet fantastike të rrugëve  5555555555555_0DURRËS, 6 dhjetor 2014 –  Duke filluar nga 1 dhjetori 2014 Durrësi po pret mbërritjen e vitit të ri 2015 me një “grim” tjetër.  Sikurse ka njoftuar “Dyrrah”-u Ndërmarrja Rruga e qytetit nr. 2 të Shqipërisë zhvilloi më 20 nëntor 2014 një prokurim publik për blerje materiale dekori të vitit të ri 2015. Bashkia ka vënë në dispozicion një fond për shpenzime operative nga të ardhurat prej 2 890 000 lekë (rreth 21 mijë euro).Durrës. Dekori i Vitit të Ri, pamjet fantastike të rrugëve  6666666666666
Meqenëse sheshi “Liria” po i nënshtrohet rikualifikimit, bredhi i Vitit të Ri është zhvendosur në hyrje të portit detar, që bashkë me ndriçimin e palmave i japin kësaj pjese të qytetit një pamje fantastike natën, Durrës. Dekori i Vitit të Ri, pamjet fantastike të rrugëve  888888888888_0 ndonëse reshjet e shumta pengojnë punonjësit e ndërmarrjes përkatëse të bashkisë. Durrës. Dekori i Vitit të Ri, pamjet fantastike të rrugëve  777777777777777 Ka përfunduar vendosja e llambushkave të shumëngjyrshme në Rrugën Tregtare dhe gjatë gjithë bulevardit “Dyrrah”, duke krijuar dhe një tjetër “ishuj” mbresëlënës në kryqëzimin para ish-gastronomit dhe te “busti i Azemit”.
/th. m. agjencia  lajmeve “Dyrrah”/


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Durrës. Dekori i Vitit të Ri, pamjet fantastike të rrugëve  1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi