Share
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës

prej Sun 14 Dec 2014 - 1:50
Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës AvionifushaNjë foto-reportere profesioniste dhe një turiste njëkohësisht vendosi që të dokumentojë në 50 foto ato që ajo i quan pjesët më të bukura të vendit tonë.

Andrea Anastasakis është themeluese e blogut turistik “Rear View Mirror”, me anë të të cilit ajo i tregon botës pjesët më të bukura të Evropës që ajo i viziton dhe regjistron në aparatin e saj.

“Që nga vizita ime e parë në Shqipëri në vitin 2000, në atë që shpesh quhet ‘vendi më i varfër në Evropë’, kam parë që ai është zhvilluar dhe është kthyer në një destinacion turistik gjithnjë e më të popullarizuar. Shumica e vizitorëve shkojnë në plazhet e jugut, por ka shumë më shumë për të parë si peizazhet e pabesueshme të Llogarasë, Beratin, Gjirokastrën dhe Butrintin, bunkerët e braktisur, bazat e nëndetëseve të Luftës së Ftohtë, pazaret osmane dhe mjaft pamje spektakolare”, shkruan Anastasakis përkrah albumit me 50 foto mahnitëse nga Shqipëria e Jugut.

FOTO-GALERI
Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës VGzk5YR

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës FCJJied

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës Duc5N1c

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës ZYwc3L8

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës VgvakPX

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës YevOyil

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës XHb96Kt

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës 6njUaUA

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës OQJHjhk

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës Eh50Gai

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës Gjw1544

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës PJj5Y0M

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës UdhONSv

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës IaQUtx4

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës ATGkOlt

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës HxMWpGE

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës HiUKIqg

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës ZwKhM6C

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës EiedmQG

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës XPpomUw

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës AYHnNlm

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës W0jbMxM

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës Z9fEdGh

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës 2DW4Va5

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës 02Eupoz

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës LLBEGvB

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës X0dTImh

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës 24gLgr8

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës MafszdB

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës M5hTwLN

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës EaTzVKu

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës KFtwosV

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës LjT4JMN


Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës

prej Sun 14 Dec 2014 - 1:57
Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës V9WMGR4

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës YVlNJqf

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës PAgVIzI

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës NmxgiCQ

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës OjMWJ2V

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës 7Hyqlon

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës Wa9XPJJ

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës UMgDRxd

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës DcOxU2u

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës GCOV17U

Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës IYeUJibJa si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
ganimet
ganimet
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 48
<b>Postime</b> Postime : 43
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Aty ku shpirti imndjehet rehat
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/12/2014

default Re: Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës

prej Sun 14 Dec 2014 - 23:21
Nji pune te bukur nga turistja...
Dhe e juaja z,AnGeLiC,


respekte!


Une jom antar i ri,por i impresionuar me punen tuaj,megjithse paska tema te bukra;Pak u debatojka dhe sa po vrej  ka nji miqsi te "ngroht" n   :)
Sponsored content

default Re: Ja si e prezanton turistja e huaj Shqipërinë para botës

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi