Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Ilaçi i kancerit dihej para 65 vitesh, 100% i sigurtë dhe shumë i thjeshtë

prej Fri 19 Dec 2014 - 22:06
Ilaçi i kancerit dihej para 65 vitesh, 100% i sigurtë dhe shumë i thjeshtë 17585545ca490b3a4f575af7ac440440 Gjithnjë e më zëshëm flitet se pacientët e sëmurë nga kanceri me futjen sa më të madhe të sasisë së vitaminës B17 në organizëm, e shkatërrojnë gjithnjë e më shumë kancerin deri sa ta shërojnë plotësisht.
Vitamina B17 për herë të parë si ilaç kundër kancerit është promovuar më vitin 1950 nga ana e mjekut dr.Ernest Krebs. Ideja e shërimit të kancerit përmes vitaminës B17 bazohet në faktin që sipas Krebsit, kanceri shkaktohet për shkak të mungesës së vitaminave dhe mineraleve në organizëm. Është fakt se sot njeriu bashkëkohor shumë më shumë i është ekspozuar kësaj sëmundje për dallim nga kulturat primitive të së kaluarës. Doktor Krebs si një ndër mundësitë e shpjegimit të kësaj, sjell të dhënat se fiset e lashta kishin shprehi krejtësisht tjera të të ushqyerit. Për shembull, pjesëtarët e fisit Hunzi, çdo ditë kanë futur në organizmin e tyre prej 250 deri në 3000 minerale e vitamina B17, për dallim nga evropiani dhe amerikani mesatar, i cili përmes ushqimit të gatshëm industrial artificial në ditë fut vetëm 2 miligram të kësaj vitamine. Fisi Hunzi është fis i lashtë, i vendosur në pjesën veriore të Pakistanit. Pjesëtarët e këtij fisi jetojnë mesatarisht 100 vjet dhe nuk dinë gjë për sëmundje e lëre më për kancerin, i cili për ta është krejtësisht i panjohur. Shkak i kësaj është se ky fis çdo ditë ushqehet me fara të kajsisë, ky është fruit i tyre më i përhapur dhe është pjesë e ushqimit të përditshëm. Doktor Krebs, deri në vdekjen e tij më 1996 konfirmonte faktin që kishte nxjerrur nga kjo se me shtimin e dozës ditore të vitaminës B17 rreziku për t’u sëmurë nga kanceri zvogëlohet 100%, pra nëse merret kjo vitaminë atëherë personi që e konsumon nuk ka shans të sëmuret kurrë nga kjo sëmundje. Tash më e dini sekretin, andaj hani fara të kajsive, sepse ato përmbajnë koncentratin më të madh të vitaminës B17.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Ilaçi i kancerit dihej para 65 vitesh, 100% i sigurtë dhe shumë i thjeshtë 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Ilaçi i kancerit dihej para 65 vitesh, 100% i sigurtë dhe shumë i thjeshtë

prej Fri 19 Dec 2014 - 22:09
Pse kot pelqej pjeshkat una .
Ene berthomen e kane ilac..he he he
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Ilaçi i kancerit dihej para 65 vitesh, 100% i sigurtë dhe shumë i thjeshtë

prej Fri 19 Dec 2014 - 22:11
Tironci shkruajti:Pse kot pelqej pjeshkat una .
Ene berthomen e kane ilac..he he he
hahaha


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Ilaçi i kancerit dihej para 65 vitesh, 100% i sigurtë dhe shumë i thjeshtë 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Sponsored content

default Re: Ilaçi i kancerit dihej para 65 vitesh, 100% i sigurtë dhe shumë i thjeshtë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi