Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default LDK-ja do ta votojë Thaçin për president

prej Sat 20 Dec 2014 - 10:23
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se LDK-ja do ta respektojë marrëveshjen me PDK-në dhe do ta votojë për president të vendit në vitin 2016, Hashim Thaçin.
“Çdo gjë që kemi nënshkruar shumë qartë, do ta respektojmë. Ne do ta votojmë për president kandidatin e PDK-së, zotin Thaçi. Është detyrim që e kemi marrë si parti e koalicionit. Duhet të mësohemi që të respektojmë marrëveshjet”, ka thënë Mustafa në emisionin “Debat” në “RTK”. 

Sa i përket rritjes së pagave, Mustafa ka thënë se kjo do të merret në konsideratë nga Qeveria që ai udhëheqë, por se kjo nuk varet nga vullneti po nga mundësitë buxhetore. Ndërkohë sa i përket dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë, ai ka thënë se agjenda përgatitet nga BE. Mustafa ka thënë se temat ende nuk dihen por se takimi i parë në mes tij dhe kryeministrit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, do të realizohet në fund të muajit janar ose në 10 ditëshin e parë të muajit shkurt.
Kryeministri Isa Mustafa ka thënë se migrimi i qytetarëve të Kosovës nuk është diçka e re pasi kjo ka ndodhur edhe më parë. Ai ka bërë me dije se nuk është vetëm papunësia arsye sepse, sipas tij, nga Kosova po ikin edhe ata që e kanë një punë. 
Por, ai ka theksuar se, do të punojnë që qytetarët e Kosovës  të kenë një standard evropian në Kosovë.
Mustafa ka theksuar se po të kishte Kosova liberalizimin e vizave gjërat do të ishin ndryshe.Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
ganimet
ganimet
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 48
<b>Postime</b> Postime : 43
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Aty ku shpirti imndjehet rehat
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/12/2014

default Re: LDK-ja do ta votojë Thaçin për president

prej Sat 20 Dec 2014 - 11:23
Isa Mustafa eshte pateric e Hashimit...kjo do te kuptohet nga elektoratri dhe nga vet koqevaret.
Isa dhe Hashimi me genjeshtra e mne mashtrime kan ardh ne pushtet.Edhe ky popull nuk do te mbetet pa u ndeshkuar per leshimet qe i ka ber ndaj ktyre te paudhvet,

Hashimi eshte njeri i sherbimeve armike te Kosoves.
Te bemat e kti njeriu:
e shantazhoj luften e Kosoves,shiti,tradhtoj....

Isa ishte besniku i sistemit ish serb dhe po i njejti iu bashkua 'estrrades' shik udb.

Kta e duan liberalizimin e vizave,meq do te jet goditja finale e UDB kunder ardhmeris se shqiptarve dhe vet Kosoves.
Tani qe duan te merren me poziten e Hashimit,nuk ja kan dron Kosoves sepse kjo UDB e bashkuar nga Udbash e kumunist ideollogjik ruso-serb e kan kapur Kosoven e as qe pysin njeri.
Me gjas Evropa dhe pikrisht i mban nen trysni te vazhdueshme kur priten leshimet e rradhes rreth Kosoves e ne favor te Serbvis...pikrisht asociacioni veri qe serbet me aq ngulm e kerkojn.
Sherbimeve te huaja e sidomos atyre serbo-franceze nuk u ha 'palla' se kush behet president.Kosova mund ta ket nji president por ai nuk do te jet kurr president i hajrit te Kosoves,per deri sa ate e kontrollon mafia frengo-sllave.

A kishim president kure veq fuqis per ta rrokullisur qeshtjen e Kosoves nuk u tregua...tani qe u rrokullis veshtir se do ndalet per se mbari.
Fundja qka na duhet te flitet kaq heret per nji presiden kure ne dukje te kjart po kuptohet se president i kujt do jet pasi shqiptaret qe as fushat e minuara serbe nuk ua ndaluan kthimin ne vatra ,tani po i braktisin pa u pershendet as me te gjallet e as me te vdekurit.
Lexonja pak biografin njeriut qe eshte ber i fuqishem aq sa te na imponoj muhabete e president.

Zoti ua sjellt arsyjen o shqiptar,ua vetdijsoft qellimin e jetes..por po druaj se ju e keni haram ket liri qe ua solli NATO e po e zhbeni me teveqelsin tuaj te mbrapsht,te qytetarve e politikajve tuaj qe kan humb rrugen.
Shpetoje o Zot Shqiptarin per inat te shqiptarve,amin
Thoni edhe ju amin!!!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi