Share
Shko poshtë
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Poezi Humoristike

prej Sat 22 Jan 2011 - 14:28
Djali kërkon nuse!

Kreh baluket ditë e natë
kokën e shkretë se le rehat

perdor vajra ,xhelra e llaqe
tu bë koka porsi faqe

Tre pasqyra na i theve

movie the big lebowski

më parfum tërë lagjen leve

kater palë kepuce i grise
mendjen vajzes dot sja prishe


Per ty paska qënë një fat i keq
se vajza të qelloi e ftohte akull
ah i mjeri cke per të heq
do pëndohesh që je mashkullDije një ditë do dashurohesh
prandaj mos e merr me ngut
por ta dish shume do pendohesh

se nusja në shishe ka me të futNë qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sat 22 Jan 2011 - 14:29
IKU UJI...

Iku uji, iku uji
Moj e mjera popullsi
Hapni cezmat edhe prisni
Pas dhjete oresh, do te vije.

Kur uji te kete ardhur
Shume shpejt do te shkoje
Mbushni kovat dhe legenet
Qe tju gjenden, per nevoje.

Ate uje qe pini
Ju lutem ziejeni mire
Pasi nje gomar i ngordhur
Eshte hedhur ne Boville.

Rrofte shume, tregu i lire
Qe sjell uje te importuar
Ne ditet qe do te vijne
Do bejme dush, me uje te gazuar
Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sat 22 Jan 2011 - 14:29
POLITIKEN KEMI NE GJAK...

Jemi popull
Me tradita
Rrojme pa uje
Edhe pa drita.

Jemi popull i vogel
Me drejtues te nalte
Nuk bindemi aq lehte
Politiken kemi ne gjak.

Jemi popull
Me emer te madh
E gjithe bota
Ne goje na mban.

Na mban ne goje
E na ka zili
Qe ne kemi
Njeqind parti.

Por te gjithe
Te thone c'te dojne
Ne politiken
S'do ta leshojme.

Shume parti
Jane me te vertete
Si kemi per ndonje hall
Por i kemi per qejf.

Qe te gjitha partite
Rrfshin sa malet
Qe na i qajne
Te gjitha hallet...


Truri i Popullit.

Popullit te ngrate
Pi i iken truri
Ngaqe pa drita jemi c'do nate
Dhe ne cezma, mungon uji.

Popullit po i iken truri
Edhe nga papunesia
Nga krimi i organizuar
Dhe nga varferia.

Popullit po i iken truri
Nga buka qe e merr me liste
Nga cmimet shume te larta
Dhe prej ceshtjes se pasigurise


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sat 22 Jan 2011 - 14:30
Gomari im

Duke ecur rruges
Hipur mbi te timin, gomar
Njerezit me shikonin
Sikur te isha me Ferrar

Gomari im, nxitonte
Se ishte shume i shpejte
Policet, si shikonte
Kur ngrenin tabelat, perpjete.

Dhe keshtu, gomari
Ne semafor, nuk ndaloi
Shpejt, policia me ndali
Dokumentat, me kerkoi

Por une s'kisha dokumenta
Per gomarin tim, veshgjat
Keshtu qe policia, gomarin
Ma derguan, ne komisariat.Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sat 22 Jan 2011 - 14:30
NE AUTOBUZ URBAN

Sa po futesh brenda
Degjon keto zera
Uuuuuu, Buuuuuuu
Uuuuuu, Buuuuuuu.

Kur ja, atje ne fillim
Degjohet nje ze tjeter
Eshte faturina qe bertet
Beni gati, leket dhe abonete.

Pak me tutje nje femi
Qe eshte grindavec
Qan me nje ze te c'jerrur
Ueeeeeeee, Ueeeeeeee.

Pas qarjes se femijes
Degjohet nje tjeter britme
Mooooooooos, moreeeeee
Me vodhen portofolin.

Ai qe bertiti me te madhe
Se i vodhen portofolin
Ishte i shkreti xhaje
Qe sapo kishte marre pensionin.

Nje burre perballe xhajes
Grabitesin, shume mire e pa
Por nga fytyra kercenuese e tij
Me tregu, dot nuk ia mba.

Oooooo shofeeeeeeer
Mbaje autobuzin
Therret xhaja i pilelluar
Mire por hajduti, eshte larguar...


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sat 22 Jan 2011 - 14:31
Per here te pare ne chat

Per here te pare ne chat kur shkova
nja dy ore u mendova
me iku truni tu mendu
ca pseudonimi me vu
E keshtu filloi chati
nicku i pare ishte "veshgjati"
Mbas pak e pash se sme shkon
e nderrova e vuna "hason"
Po dhe hason kur e vuna me ecte muhabeti vetem me cuna
me iku truni duke menu s`dija ca nicku me vu
Kohe te gjate ne chat qendrova
njemije emra i nderrova
dhe nje dite shum u mendova
veten time keshillova:
A mer Altin te rafte pika
ktu ecka vetem romatika
Thashe se mos me shkon ky niku
e vuna Altin_Romantiku
Pata shans mbas nja nji ore
ne chat zuna nje dashnore
nicku i saj ishte Lule_Bore
Po jo nuk me pelqeu fare
kishte qene nje katunare
s`dinte tjeter vetem nje e dy
me sill nje fotografi
Hajt mo thash po i bej qefin
ka njerez qe per dashuri vdesin
jo si une qe per pune nje ore e zuna gocen dashnore.
Per sanim shkova ne librari
se nuk kisha scanner ne shpi
Fotografite i skanova
edhe goces ja dergova
Po me vone me zu belaja
Gocen e zuni sevdaja
Donte te me bante per vete
po si ju thashe nuk me pelqente
AA po se harrova tju them
Une ne Londer kam zon ven
Ajo mua me mashtroj
Me tha se rrinte ne velipoj
Po foton kur e pa
nderroj mendje dhe me tha
Altin do te te them dicka:
Rreth e rreth ma rretullonte
ne fund tha ne Londer jetonte.
Si gjithmone per kontaktim
ajo kishte e-maili-in tim
Po me vone se cme ngaterronte
donte te me telefonte
Hajt thash prape po bej nje gabim
dhe ja dhashe numrin tim
Mu duk vetja krejt rrote
se ishte muhabet kot
Me kete peshk u merzita
dhe kompjuterin e fika
Nga qe ishte kohe e mire
dola n`ballkon me pi i birre
Sa dola tek dera e ballkonit
me ra zilja e telefonit
Edhe e keni parasysh
e hapa dhe fola anglisht
Hello!!!
s`foli
who is this?
Thash do jete ndonje psikopat
se ishte dhe numer privat
Alo!
kishte qene ajo
He,, me tha,, ckemi mire
mu bo drita erresire
mu duk vetja ne shkretetire
Thashe ta plas telefonin ne toke
vete kam faj me ra ne koke
Mire... i thashe...ti ca bone
mu duk shpia kasaphone
Kshu filloi muhabeti
qe nuk kishte pike lezeti
I thashe jam tek ca shoke
se me iku petlla e s`flisja dot
Hey!! i thash Bertita!!!
me mer me vone kur te shkoj ke shpia
Telefonin e fika
mu rikthye serish drita
E mbylla numrin e vjeter
shkova e bleva nje tjeter
Thashe nga sot mos paca fat
ky do jete numer privat
dhe ne chat kur te shkoj
nickun thashe do ta nderroj
Po mendohesha si ta vej
E vuna "_of_the_day"
Nga ajo dite ne chat lash nom
u bo chati kasaphone
Te gjitha gocat me flisnin mu
me thonin: Hi, How are you?
Shume idjot rrinin duke share
tregonin veten katunare
Operatoret o bone xheloz
se u njofta si tip serioz
Nuk kishin ca me thone
po perdite ma benin ban
Nje dite I had a fight
Me nje "Kiss_of _the_night"
Kur e pane se sdu me ik
me vun ne auto kick
Thashe ne chat nuk rrihet ma
po nuk kisha ca me bo
Nderrova nickun se u bo nomi
dhe e vuna prap "hasoni"
Nje dite me ftoi njona
me tha hajde tek #tirana
Aty gjeta nje pese vete
tu bo i dor muhabet
nuk kaloi as nje ore
me vunen operator
Mbas ca kohesh e hapen thesin
ma hoqen mua accessin
Ai ishte chat gomistash
stafi i tije ishte staf sexsistash
Per arsye personale
mu desh me thone ca fjale banale
Nga ky chat mu desh me ik
se me vune auto-kick
Nje amoxil kishte gjithandej access
per #albanialove me beri nje ftese
Aty un u bona Aop
edhe shum shpejt Sop
per shans te keq me kan keq sot....
Founder ishte nje djal shkodran
emrin nuk jam duke e thone
Ai mu duk djal trim
se kishte nickun si grushtin tim
Aty qendrova per kohe te gjate
me te gjithe tu bo gallate
Une studjoj per aplikim
por vdes poer programim
nje dite per gallate
ndertova nje voice chat
Aty njofta nje goce
per muhabet ishte bombe
Si shoqe mendova ta respektoj
dhe mendova ta takoj
Te dy kishim nje mendim
keshtu qe lame nje takim
U takuam pime nje birre
prape mu duk goce e mire
Nje dite nderrova mendim
se me beri nje provokim
Kshtu sme kishte bo vaki
SI me qen ne polici
Kur e pa se nuk ishte si ajo mendonte
e la spo me provokonte
Pra cdo gje ka te ngjare
kur iku me futi nje te share
Po ajo nuk e mendoj
se une do ta kuptoj
Une asaj nuk i flas mo
sikur nga qielli te kete ra
Dhe ti goce mos mendo
se kshu shoqnije gjen kudo
(eshte e vertete apo jo)
Tani me eshte bere zakon
dashnoret i bej koleksjon
I marr te gjitha perdore
momentalisht kam kater dashnore
Ca me thone se je rob zoti
ca te tjera me therrasin d[]ggy
Kjo pra eshte historia ime
me te drjta dhe gabime
gjithashtu me shume shkurtime
Me duket se po nderroj
dashnoret shpesh si takoj
Shkoll, Pune edhe ke shpia
me duket se me ka zon dashnia
Menjen ma ka marr maria


Poezi Humoristike 6ds9w0
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sat 22 Jan 2011 - 14:32
Syri yt i bukur,
Vdeksha une per ty

Buza jote e kuqe,
Vdeksha une per ty

Faqa jote si pjeshke
Vdeksha une per ty

Floket e tu te arte
Vdeksha une per ty

Ah, ai shoku yte dje
krah per krah me ty

Vdeksh ti, ishalla
Vdekte edhe ai.....


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sat 22 Jan 2011 - 14:32
Te koshi i pleherave
te prita une ty...
te mblidhnin kanoce
bashke ne te dy.....

Te prita te prita
gjersa doli hana..
pastaje e kuptova
qe nuk te linte nana


Poezi Humoristike 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sat 22 Jan 2011 - 14:33
Nga shqiptaret,per shqiptaret,kushtuar shqiptareve .......

MEMEBALTA quhet toka
ku te iken befas koka
ku kam dashur meme e ate
ku na grine fajdet parate
ku ne kemi fis e fare
ku ka drite me pishtare,
ku ka diamant e ar,
po s'gjen uje per tu lare.
MEMEDHE-kjo cope toke
qe te ben me dhimbje koke
ku u shemben kombinate
dhe hajdutet ngrene pallate

ku ben ligjin kontrabanda
me mafioze neper banda
ku disa shesin dhe dhembet
qe te ikin nga syte kembet.
MEMELLUCE-quhet ky vend
ku ka deputete me mend
qe perleshen e bertasin
qe nuk dine se c'fare flasin
ku ka ligje dhe rend
(per shaka, jo me gjithe mend)
ku te grijne si sallate
jo me larg se ne gjykate
ku per turp tjetri te zhvesh
e polici rri e qesh
(dhe kete t'ua dish per nder
se ka dhe tritol nen dere...)
Ketu rroj me mall dhe shprese
te jem gjalle gjer ne mengjes.
MEMEDHEU-eshte milioni
vila, benz-i, telefoni.
Eshte vend ku c'do gomar
ka me vlere se nje shkimtar


Poezi Humoristike 6ds9w0
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Wed 26 Jan 2011 - 15:55
Plaku i pallatit per karshi
Me nje plake, ka ra n'dashni
Dite e nate per te mendon
Pa e pare dot s'duron.
Kur del plaka ne dritare
Plaku i shkret luan fare
Do qe t'ia bej me sy
Por i mbyllen qe te dyNë qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Wed 26 Jan 2011 - 15:57
Dedikime per qytete Shqiptare

**TIRANA**
Kemi Dajtin edhe Lanen
Parlamentin, aeroportin
Njerez plot, pluhur e zhurme
O Tiron te duam shume


**DURRESI**
Kemi portin me te madh
Kemi plazhe te pamata
Corridor tete, si dhe autos trade
Durrsi I refugjatve e Teutes me varke


**KORCA**
Kemi fjalet, pastertine
Nicotine e besimtare
Arsimdashes e shtegtare
Korca jone nuk ke te share

**FIERI**
Kemi fushat myzeqare
Kemi BENZ-A e kemi PARE
bejm ‘kanabis e duhan
FIERI yne qe je ne nam


**GJIROKASTRA**
Kemi keshtjellen, shtepite muze
Ish-udheheqsin, te madhin Kadare
Konsullaten, tregetare me shumice
Gjirokaster guri, kusen pa teprice


**SARANDA**
Kemi Jonin per tu lare
Prane Greqise per pazar
Shtepi bosh e me verande
Lum si ne per K’te Sarande


**SHKODRA**
Kena Bunen e Liqenin
Kem’Rozafen dhe Humorin
Kem’ gjakmarrjet e shoqnine
s`ka si Shkodra per Shqiperine


**MIRDITA**
Kena pula qe hane gur
Kena shkrepa me ba mur
Kena pisha me ba drite
Lum per na qe rrim’ n’Mirdite

**”HAJDUTET E LLAÇIT”**
Ne mengjes Dielli po shkelqente si saÇ
Çunat e lagjes po vidhnin llaÇ
Ore ore lulebore
Çoje llaÇin ku e more

**VLORA CITY**
“Kemi brigjet plot me skafe
Turist’ plot nga gjithe bota
Det si yni s’ka Evropa
Lum si ne qe na ka VloraNë qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sun 6 Feb 2011 - 23:15
Ku jetojme aq te gezuar,
xhepat bosh, deren blinduar?
NE SHQIPERI!

Ku ka vlere me shume gomari,
se shkencetari apo shkrimtari?
NE SHQIPERI!

Ku ka ''rend'', ''paqe'', ''qetesi''
ku ujku per ujkun eshte njeri?
NE SHQIPERI!

Ku s'punojne hic kombinatet,
ku hajdutet po ngrejne pallatet?
NE SHQIPERI!

Ku ta vrasin deputetin,
Ku s'e pysin presidentin?
NE SHQIPERI!

Ku qeveria punon me banda,
Ku na mban gjalle vec kontrabanda?
NE SHQIPERI!

Ku te hedhin me shume balte
dhe ku fajdet ti ngrijne parate?
NE SHQIPERI!

Ku ka baker, krom e ar
Por s'ka uje per tu lare?
NE SHQIPERI!

Ku i veshin ne koke corapet
dhe kallashi i lan hesapet?
NE SHQIPERI!


Ku pelcet, kercet dyfeku,
ku pa djerse fitohet leku
ku hedhin valle serbi e greku?
NE SHQIPERI!


Ku spiuni ben transparentin,
ku vampiret perbejne parlamentin?
NE SHQIPERI!


Ku qeveria ben Nastradinin,
ku sigurimi t'vjedh persekutimin?
NE SHQIPERI!


Ku vishet gjithe populli ''me trim'' i botes
me tesha t'vdekunish te gjithe europes?
NE SHQIPERI!


Ne c'vend kemi lere,
krenare dhe te mjere?
NE SHQIPERI!


Poezi Humoristike 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sun 6 Feb 2011 - 23:17
Te zbavitemi pak


Demiri, Nexhin e donte shume,
Por u martuan pa bere zhurme
Shpejt celebrimin, nje tufe me lule
Dhe muaj mjalti bene ne hyrje.
Ditet kaluan, kaluan muaj,
Lezeti doli si burr'e grua.
Ne vend te seksit, te dy cdo nate,
Mendjen e vrisnin: S'dalin parate.
Pa, c'pa Demiri, filloi t'levize.
Hyri ne borxh, bleu nje vize.
Gjeti nje shok qe kish taksi:
-Nexhi, po nisem per ne Greqi!
Gruaja qau, u merzit shume.
Pestetrehere tha: Qyqja une!
Por c'halle kishin, e dinte mire,
Ndaj 'rrugtembare' tha pa deshire.
Shpirt, shtoi pastaj, te me premtosh,
Neper Greqi, ngado te shkosh,
Dua te mbetesh Demiri vjeter.
Mos me tradhto me asnje tjeter!
-Kurre, e dashur! Mos u merrzit!
Ta garantoj me qintperqint.
Po edhe koha s'me premton fare.
Vizen e kam vec nje vjecare.
Dhe une, ketu, ty do te pres.
S'shkoj me kend tjeter, ta di se vdes
S'me hyn ne sy as me i miri.
Ia tregoj vendin cdo lloj qafiri.
E dhane premtimin, pastaj u puthen,
U nis Demiri, e mori rrugen.
Ne Greqi mbrriti qe ate nate,
Tek ca te aferm ne Kallamate.

Mire s'i erdhi, por nuk e zgjati
Ishte Demir, u be Dhimitraqi.
Pak kohe me vone, per pak lefta,
Ne nje kuzhine gjeti dhulja.
Dhulepste shume, gjer ne te gdhire.
Kur kish pushim, rrinte vec shtrire.
Gje tjeter s'dinte pune e shtepi,
Rrallepermall nje gote krasi.

Siga - siga, afroi viti.
Nje dite erdhen ca shoke sto spiti.
Eja me ne, Demir, bre burre!
Shkoi nje vit, ti ske dale kurre.
Rezistoi pak, por s'kish c'te bente,
I kishte shoke, ia mbushen mendjen.
Dolen sebashku, te gjithe parea.
E moren rrugen nga kafeneja...
.Goxha megallo ishte taverna.
Te ngrena, te pira, kishte dhe femra.
Vera Demirit faqet ia skuqi
E shpirtin peshe ia coi buzuqi.
Mesin e nates kur e lane pas,
Nj'alamet femer erdhi u qas.
Dukej se largu qe ishte zuske.
Nje shok ne vesh: E njoh,eshte ruske.
Po te pelqen, mundet t'i thuash.
Jepi leftane, beji cte duash.
Ai nuk priti dy here ti thone.
E mori rusken, zuri nje dhome.
Drejt tek krevati shkuan pa fjale
Edhe u zhveshen ngadale - ngadale.
Perpjete Demirit i hidhej zemra.
Kishte nje vit, s'dinte c'ish femra.
U shtri ajo, ai po siper.
Po ate cast iu erren syte.
Porsi rrufe kur kthjellt eshte qielli,
Perpara syve i doli Nexhi.
Ne krevat ishte,rrobat sa i hoqi.
Me sa ze kishte, bertiti: Oqi!
Ruskes i tha tek vishte breket:
Perimeni ligo:S'kam c'i bej gjinekes!

C'ta zgjat me shume, kaq historia.
Nje jave me vone, stin Allvania.
Xhepin me pare, nje thes me placka.
Gruaja priste, kish dale perjashta.
Psi u puthen, u pane, u cmallen,
Pa qejf Demiri, e mori fjalen.
Fill e per pe, ndonse i lodhur,
Tregoi me rusken c'i kishte ndodhur.
Qyqja, Demir! I zi, c'me thua!
Te paska ngjare njesoj si mua!
Po, shyqyr Zotit, ke qene me fat!
Munde te ikje, se ishe lart.
Dhe mua m'erdhen prape mente ne koke.
Desha te ikja, po isha poshte!


Poezi Humoristike 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sun 6 Feb 2011 - 23:18
Moj dashni dashni e shketë
pa djem gocat na kanë mbetë
na janë shku djemat n´gyrbet
kërkojnë gocat fat për netë
tuj njoftu në internet
lajnë takim me burra pleq
burrat pleq me kokën gjog
i prishet mendja u bëhet zog
shkojnë n´´lokale në bash qarshi
pinë cigare ,pinë raki
kapak llafe për dashni
plaku i shkretë i dalë n´penzi
ja qet goces doren përmbi
katër herë mund me pasë fmi
ska qka banë me shkelë n´përpeq
i lypë gocës me ba seks
mendjen zog,e trupin plak
paj dhanë ndihmë
s´mund hypë në shtrat
mallkon goca,kohë e fat
qka me ba me këtë lugat.


Poezi Humoristike 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sun 6 Feb 2011 - 23:21
MEMEDHEU.

MEMEDHE, QUHET TOKA.
KU ME IKEN PER LESH KOKA.

KU KAM DASHUR MEM E AT.
KU TE GRIJNE FAJDET, PARATE.

KU KAM FIS E KU KAM FARE.
KU S'KA DRITA POR PISHTARE.

KU TE MBYT PLUHURI TALLASHI.
KU KERCET E PRET KALLASHI.

KU KA DIAMANT E AR.
KU S'GJEN UJE PER TU LARE.

KU KA PLEHRA TOGJE -TOGJE.
DHE QINDRA PARTI PER L****.

MEMEDHE, ESHTE NJE COPE TOKE.
QE TE BEN ME DHIMBJE KOKE.

KU PO SHEMBEN KOMBINATE.
DHE HAJDUTET NGRENE PALLATE.

KU BEN LIGJIN KONTRABANDA.
DHE NJE POLITIKAN KA 10 BODYGUARDA.

KU PO SHITEN ME DOLLARE.
VARRET E GJYSHERVE TE PARE.

KU KA RRUGE E TROTUARE.
JO PER NJEREZ PO PER GOMARE.

KU PIPINE E BEN NE BREKE.
SE ME SHUMICE GABI I SHETE.

MEMEDHE, QUHET TOKA.
KU ASNJERI, SHQIP S'KUPTOKA.

KU BEJNE C'MOS SHESIN DHE DHEMBET.
VEC TU IKIN NGA SYTE KEMBET.

KU BEJNE PARADA BUKURIE.
VAJZA TE C'DO KATEGORIE.

KU DHE DJEMTE KONKUROJNE.
''MISS ALBANIAN'' TE FITOJNE.

KU NJE MISS, PRISH VIRGJERINE.
VEC TE BDERROJE NENSHTETESINE.

MEMEDHE, QUHET KY VEND.
QE KA DEPUTETE ME MEND.

QE PERLESHEN E BERTASIN.
DHE SE DINE AS VETE SE C'FLASIN.

KU KA LIGJE EDHE REND.
VEC PER FORME JO ME GJITHEMEND.

KU POLICET JANE TRUTHARE.
DHE S'KANE PATENTE AS PER GOMARE.

KU MBI PRONEN QE ME LA IM AT.
PA LEJE ESHTE NGRITUR NJE PALLAT.

E TANI PUNOJ SI *********.
NE PRONAT E NJE GREKU PLAK.

KU PER KUNJ TJETRI TE ZHVESH.
DHE POLICI RRI E QESH.

KU TE TREDHIN DUKE QARE.
SIC TREDHIN GOMERIN ME DARE.

DHE KU TUA DISH PER NDER.
QE TE VENE TRITOL NE DER.

KU RROJ ME GAZ E ME SHPRESE.
QE TE GDHIHEM GJALLE NE MENGJESE.

KU BLIHET BUKA VERESI.
DHE MIJERA FAMILJE PE SHTEPI.

KU NJE VRASES A GOMAR.
KA ME VLERE, SE NJE PUSHTETAR.

KU NGROH VEZE REVOLUCIONI.
ME DIPLLOME PROSTITUCIONI.

KU NE MUAJ MERR 100-MIJE LEKE.
DHE S'BLEN DOT AS NJE PALE BREKE.

MEMEDHE, ESHTE SHQIPERIA.
KU SE PYT NENEN E BIJA.

KU SHUME PREMTIME BEN PARTIA.
DHE VEC SHTOHET VARFERIA.

KU GJITHCKA LIND NGA ASGJEJA.
KU TE MERR SHPIRTIN TVSH-ja.

KU S'TA MBAN TE SHKOSH NE GJYKATE.
SE TE GRIJNE TE BEJNE SALLATE.

KU KRIMINELI QE S'ARRESTOHET.
ME BURG TE PERJETSHEM DENOHET.

DHE AI QE ESHTE NE QELI.
NGA SJELLJA E MIRE, FITON LIRI.

KU TE RJEPIN SI GJEL DETI.
MIRE HAJDUTET, PO DHE SHTETI.

KU DOKTORET JANE KASAPE.
PO S'PATE LEKE TE THERIN PRAPE.

KU NE SPITAL, S'KA NARKOZE.
DHE KUR PJERDHIN, NXJERRIN BLOZE.

KU KANDIDOJNE EDHE GRATE.
PER NJE POST NE ADMINISRATE.

MILITANT, ISH SEKRETAR.
PER KOLLTUK NE VIJE TE PARE.

KU PER DJATHE, E HAN SAPUNIN.
DHE TE PAFAJSHMIT, I RRASIN HUNIN.

KU JANE RRUGET GROPA-GROPA.
DHE TA LENE MAKINEN PA RROTA.

MEMEDHE, ESHTE DHE MILIONI.
BENCI, VILA E TELEFONI.

FEMRAT, WISKY, REHATIA.
VEC PER ATO QE I KA XHAN PARTIA.

KU KE FRIKE TE ECESH NATEN.
SE PADASHJE, THYHEN QAFEN.

KU KENGETARI VJEDH MUZIKA.
DHE DHJETET POLICI NGA FRIKA.

KU REGJISORI NXJERR NE SKENA.
VAJZA, NE MBATHJE E SUTJENA.

KU NE MBREMJE THONE MIREMENGJESE.
KU VENDI ESHTE MBUSHUR ME KINEZE.

MEMEDHE, ESHTE DHE VATANI.
KU KULLOT BAGETINE COBANI.

KU NUK MUNGOJNE QEVERITE.
QE NDERROHEN PER C'DO VIT.

KU C'DO SEANCE NE PARLAMENT.
LEHIN DEPUTETET SI QENTE.

KU NJEREZIT, TERHEQIN KARROCA.
KU KA FRIKE TE DALE JASHTE GOCA.

KU POLICI S'KA PISTOLETE.
DHE HAJDUTI HEDH SHURREN PERPJETE.

KU NGROHET MILETI NEN DIELL.
SE S'KA ENERGJI PER KALORIFERE.

KU PER TE HYRE NE UNIVERSITET.
S'TE DUHET TRURI, PO PATE LEKE.

KU NE DISKO, PUB E BARE.
NUK SHEH FEMER PA CIGARE.

KU KA BINGO E LOJRA FATI.
INTERNET E DHOME CHATI.

KU USHTRIA NUK TE MBRON.
POR PO QE FEMER, TE PERDHUNON.

KU NE GAZETA, ZOTERON POLITIKA.
DHE USHTRIA LUFTON ME THIKA.

KU NISEN NJEREZIT PER JASHTE SHTETIT.
DHE PERFUNDOJNE NE FUND TE DETIT.

KU NE MATERNITET, LINDIN FEMINE.
DHE NENAT MARRIN ARRATINE.

MEMEDHE PRA, ESHTE GJITHCKAJA.
KUR NUK TE MUNGON PARAJA.

KA XHAMIJA EDHE KISHA.
KU NDESHET NANO DHE BERISHA.

KU NE KISHE PREDIKON HOXHA.
DHE TJETRI PO MBYTET NGA BORXHA.

KU IKIN NE SHTEPI PUBLIKE.
DHE PERSONAT NE KARRIKE.

KU S'DEL DOT NE PAZAR.
SE TE SHESIN PER GOMAR.

KU S'TA HEQ KUSH LITARIN PREJ FYTIT.
KU SE MERR VESH I PARI TE DYTIN.

MEMEDHE, ESHTE KY DHE.
KU FEMIJET PA SHKOLLE I LE.

KU MESUESI SHKUMES S'KA.
DHE NXENESIT QESHIN HAHAHA.

KU NE SHKOLLE PERDORET DROGA.
DHE DREJTORIT I NGRIHET RROGA.

KU PER PLEQTE, QE KANE TENSIONIN.
SHTETI IU NDERPRET PENSIONIN.

KU ATIJ QE ESHTE FUKARA.
SHTETI I THOTE: TI RRI MOS HA.

KU VJEDHEN E SHITEN ME LEKE NDIHMAT.
QE KANE ARDHUR PER JETIMAT.

KU TE ZHVESHIN NE MES TE QYTETIT.
PERPARA ZYRES SE DEPUTETIT.

KU NE SHKALLET E PALLATIT TE KULTURES.
TJETRI HEQ BREKET, E IA KEPUT SHURRES.

KU PRESIN BURRAT TEK USHTARI.
QE TE VIJE TI MARRE PRONARI.

KU NENA, PER TE RRITUR FEMINE.
E SHET NDERIN PER 20-MIJE.

KU NUK KA NGA T'IA MBAJE MILETI.
I BIEN KOKES PREJ SIKLETI.

KU KERKON, E S'TE JAPIN PUNE.
PO TE TRAJTOJNE ME DHUNE.

KU POLITIKANET VETEM LLAPIN.
DHE PREMTIME TE KOTA JAPIN.

MEMEDHE, ESHTE FORMULA E PUNES.
KU GJITHKUJT I KA ARDHUR NE MAJE TE HUNES.

MEMEDHE, ESHTE FUKARALLIKU.
QE TE C'DO GJE E BEN HORRLLIKU...


Poezi Humoristike 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sun 6 Feb 2011 - 23:27
Shkova ne Bullgari me dy çanta ne krah
Po ta leshoja rastin do t`ishte gjynah
Pesëdhjetë kondoma i mora me veti
Ca me erë bananeje,ca me erë shërbeti

Une pastaj i bleva dy peshqire te ri
Njerin per tu shtrire, e nje per tu fshi
Tek butiku "Charlie" shapkat i pagova
Se m`i la pak lire dhe sa shume u gezova

Dhe i bleva biletat për ne Bulgari
Une me katër veta, keta shokët e mi
Sikur te ishim te "etur" per se* e dashuri
Te gjithe sec ia mbathem permbi Slloveni

Sa shumë kemi vuajtur nga "gocat shqiptare"
Qe edhe per te ngrene u vjen teper "marre"
Që gjithmone mendojnë se fantazia erotike
është simbol i vetem i shtëpive publike

Si fillim te permendin unazen e nuserise
Ndryshe ishin krej femrat e Bullgarise
Femrat tona të bukura jane me t`vërtetë
Por te perzihen per cdo gje ne jete

Deri sa i mbush mendjen te bie gjuha ne toke
Sepse shume te shkretat mendojne per ate "koke"
Pse "organet" duhet te perdoren "prore"
Kete se kupton gjinia jone femerore

Disa, engjej te behen aty para syve
Dhe nga ana tjeter s`lene zemer pa thye
Edhe pse disa dashnor kane pa pushin
Para syve te thone "akoma jam Virgjine"

Të gjitha këto na mundonin pa kufi
Në zemrat tona te mbushura plot dashuri
Nuk me interonin me gjerat e kota
Doja te jetoja sic jeton gjithe bota

Duhej plotesuar pak "deshira` e rinise
Ne zallin "e bekuar" te Bullgarise
Gjerat sec ndryshuan pak e nga pak
Tani isha turist, e dikur refugjat

Fillova nje jete krejt nga fillimi
Per dy jave te tera sa zgjati pushimi
"Haresam te. Y Ubovna si"
Ishin fjalët që une i thoja pa kufi

Njëra më pyti "Asrimov Tarakovski.
Ne razbirash makedoniski?"
Ne razbiram se maqedon nuk jam
Por një i "shkrete" shqiptaro-amerikan

Që jeton "i shkreti" vetem për pak lezet
Pesë vjecar une isha kur me "bane" synet
Erdha per pushime ketu ne Bullgari
Sikur cdo Shqiptar nje Bullgarke me .i

Dhe Bullgarka e shkrete kurrsesi s`besonte
Se dicka e tille nga "shqiptaret" na mungonte
Keshtu java kaloi qe ne ditet e para
Me gjithe shoket tjere ishim vene ne gara

Cili do te zinte femra me shume
Cili do te kalonte gjithe naten pa gjume
Nuk kishte dite dhe as kishte nate
Qe te gjithe s`kerkonim per tjeter "nafake"

Edhe sikur fare mos te kishte "Halet"
Rusja te merrte frymen ta mbaronte krejt
Dhe na kuptonin vetem me nje "birre"
Te ardhur te gjithe nga Amerika e "lire"

Nuk kaluam nje nate qe te ishte e qete
Te gjithe rrinin jashte, flladiteshim lehte
Duke biseduar te gjithe në gjuhën Angleze
Duke na dhene Bullgarka ate "puthjen" Franceze

Ne te gjithe po pinin vetem Coca-Cola
Dhe "shtypnin" me dore, cfare arrinte dora
Njeri nga ne rrinte shume prane detit
Tjetri matane "gardhit" cirrej prej sikletit

Të gjitha këto nuk jane per shaka
Ndoshta jane te kota dhe per tu ba
Kur Bullgarka hypte e zbriste si mbret
Te dukej sikur ne dhome po binte termet

Te pushton Bullgarka pak e nga pak
Harron per momentin dhe jashte del "cullak"
Harron se ka rroba fare ne kete bote
Po hajde Shqiptaro dhe coje nje gote

Gati mu mbushe mendja qe asaj t`ja fali
Shapkat qe bleva tek butiku "Charlie"
Dhe pas pak ia nisem qe te dy me u shtri
Ne peshqirin qe bleva une per me u fshi

Njehere thashe me mend "mos e ka triperin"
E pastaj une shume do ia shoh sherrin
Por shpejt u kujtova qe i kisha me veti
Kondomat me lule dhe me "ere" sherbeti

Nuk doja t`ja dija c`behej ne Shqiperi
As per standartin e madh ne Slloveni
E as per vullkanet qe ishin ne Japoni
Se ne koke me vuri nje "corap" te zi

Dy, tre here ne vesh nje fjale sec i thashe
"Iskash" dy, tre here Bullgarke "Iskash"
Por te shkretin "bark" ma vuri tek kraherori
Dhe me hoqi ethet me mire se doktori

Por ne kur te dy ia filluam lojes
Sec me doli "shkuma" si zagar prej gojes
Kur me futi duart dhe me preku ne floke
Thashe se me rane, dhe mi hodhi ne toke

Se ajo ne krevat mire me kishte shtrire
Se cfare me kishte gjetur nuk e dija mire
Sec ma mbertheu ke mesi dhe per dore
Thashe se me ra ne toke e gjora zorre qorre

Ja keshtu kaloi gjithe pushimi yne
Shkova i "holle" dhe erdha i fryre
Rri,e pi gjithe diten ne Bullgari
Se ne qofsha gjalle une perseri do vij


Fjalori

Marre = turp
Prore = gjithmone
Haresam te. Y Ubovna si = Si jeni. Si ja kaloni
Ne razbirash makedoniski = Nuk kuptoj Maqedonisht
Nafake = fat
Halet = c...
cullak = lakuriq
triperin = semundje

Pershendetje.


Poezi Humoristike 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sun 6 Feb 2011 - 23:29
Kollarisur e te menderosur
brekegrisur e te armatusur
po jetojme si ne kajde te qenit
Ne mes te Shkodres buze liqenit

Anes Drinit te palare
Prane Bashkise te pazare
fiken dritat pa orar
bajme si bajme me kanila
me bishtuke, qira e mila
gjysma e rroges shkon per fitila

Anes Bunes anes Drinit
s'na vjen era ma ere njerit
na po hyme ne shekull te ri
jo si njerez por si bageti
Politika gjithfare filmash
hyjme ne dhe me kostum nimash

Shpurisur, shpupurosur
te sakatisur e te sakatosur
na shkoj jeta zyrave te shtetit
e te thone pa pike sikletit
shko mar bani derman vedit
paguj taksen e solidaritetit

Anes Kirit anes Drinit
vijne ketu njerezit
me i fare gezimit
bileta ban vec dy marka
te hysh ne teater duhet barka

Llakatisun e llakatosun
te zhabulitin e zhabulosur
llac prej Rusit e Sarreqit
zot na ruj prej te keqit

Tane kanalet jane blloku
askund nuk menesh me shku
bahet uji deri ne gju
pra a duhet me duru
ne mes te Shkodres
peshk mund te xeni
mytet Shkodra me pshurr qeni

Deri ne 8 te darkes asht qefi jone
bile mos asht pak si vone
ne oren 9 jena ne dyshek
bota kesaj kohe i thote zheg
bajne shume fmije shqiptaret thone
po ikjo asht pijaca jone

Pavaresisht se kemi halle
Qeveri na dole fjale
s'mahet shpirti me nime sociale
si shkodran jemi te qame
nuk prish pune se s'kemi pare
qeveri e shtet po ndrrohen
na as kena e as na marohen


Poezi Humoristike 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sun 6 Feb 2011 - 23:31
Une pi birr, ti pi kos
e te thash mos u merakos
une pi konjak, ti pi dhall
ate shpull qe te gjujta, ma bej hallall
une ha buk, ti gjel deti
ma le njehere
se nuk u be qameti...


Poezi Humoristike 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sun 6 Feb 2011 - 23:36
Sa me shum te lexosh aq me shum din,
sa me shum te dish aq me shum harron,
sa me shum te harrosh aq me pak din,
sa me pak te dish !!!!??????
ç'te solli qe lexove ?


Poezi Humoristike 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sun 6 Feb 2011 - 23:38
Amita sjell jete,
jeta eshte sport,
sporti eshte shkolle,
shkolla ka femra,
femrat jane seksi,
seksi sjell dhe siden...
ME MIRE MOS E PI AMITEN!


Poezi Humoristike 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sun 6 Feb 2011 - 23:40
Ne dritare rrija une,
ne dritare rrije ti.
Buke me gjalpe haja une
buke me gjize haje ti.
...eh dashuri, dashuri...


Poezi Humoristike 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sun 6 Feb 2011 - 23:51
une jam x-i

ti je ypsiloni

un per tu

bie nga ballkoni


Poezi Humoristike 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Sun 6 Feb 2011 - 23:57
> Pashe njerez qe jetonin neper barraka,
> pashe femije qe lypnin rruges,
> pashe prinder te deshperuar,
> c'pushime m*ti qe bera...


Poezi Humoristike 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Mon 7 Feb 2011 - 0:01
In the morning ne lendine,
mr.wolf ndiqte miss dhine,
rendte dhia si veriu,
in front of mr.ariu,
what is happening misses dhi,
mr.wolf want to **** me,
if you want the pallen time,
mr.wolf s'te prek dot asnje qime


Poezi Humoristike 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Mon 7 Feb 2011 - 0:04
Plaku i pallatit per karshi
Me nje plake, ka ra n'dashni
Dite e nate per te mendon
Pa e pare dot s'duron.
Kur del plaka ne dritare
Plaku i shkret luan fare
Do qe t'ia bej me sy
Por i mbyllen qe te dy.


Poezi Humoristike 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi Humoristike

prej Mon 7 Feb 2011 - 0:07
marr fjalorin ene e hap
per te gjetur fjalen TRAP
aty flitej per ca dru
qe u lidhkan me nje hu.

e lundroka lehte e lehte
ne dash poshte, ene terpjete
pra u dashka fort ky mjet
qe pershkon lumin gjith lezet.

por nje gje un spo e kap
na vjen keq kur na thon TRAP


Poezi Humoristike 6ds9w0
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Humor me vargje

prej Tue 5 Apr 2011 - 20:22
Message reputation : 100% (1 vote)
Kreh baluket ditë e natë
kokën e shkretë se le rehat
perdor vajra ,xhelra e llaqe
tu bë koka porsi faqe
Tre pasqyra na i theve
më parfum tërë lagjen leve
kater palë kepuce i grise
mendjen vajzes dot sja prishe
Per ty paska qënë një fat i keq
se vajza të qelloi e ftohte akull
ah i mjeri cke per të heq
do pëndohesh që je mashkull
Dije një ditë do dashurohesh
prandaj mos e merr me ngut
por ta dish shume do pendohesh
se nusja në shishe ka me të fut.


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Poezi Humoristike

prej Tue 5 Apr 2011 - 20:22
Message reputation : 100% (1 vote)
Po te ishe re,
Do te behesha qiell,
Po te ishe dallg,
Do te behesha det,
Po cfaj kam une i shkreti,
Te behem hale,
Te pershtatem ty si m*t qe je.


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Poezi Humoristike

prej Tue 5 Apr 2011 - 20:24
Message reputation : 100% (1 vote)
Trupi yt i bardhe si bora
Me rreshket me iken nga dora,
Une te kam dhe ste leshoj
Dhe pas vetes te shtrengoj.
Per miken time me besnike
Ty moj leter higjenike


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Poezi Humoristike

prej Tue 5 Apr 2011 - 20:24
Message reputation : 100% (1 vote)
Plaka me plakun u zune
Edhe n'a rrembyen drune
Plaku gjuan me lopate
Plaka tepsin kishte shpate
I thote plaku serbez, serbez
- Une t'i bej turite pershesh!
Plaka menget i pervesh
Dhe sulet si luaneshe
I thote plakut gjo mor burre
s'ke per te me mposhtur kurre!
Nga mengjesi gjer ne darke
Lufta ishte ndezur flake.
Gjithe mehalla u trondit
Por pleqte nuk donin me dit
Ata s'canin koken fare
Thyej dyer dhe dritare
Vec ta shihje pas ca kohe
Shtepia ishte bere verore
Por me ane te nje marrveshje
Ne darke u dha fundi kesaj ndeshje!


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Poezi Humoristike

prej Tue 5 Apr 2011 - 20:38
Ne mes tuaj kam qendruar
E jam duke u droguar
Qe tme bejne syte drite
Nata te me behet dite

Do drogohem, te kullohem
Me hashash te pervelohem
Qe te behem dru e t'me shifni
Non e bab mos te njifni

Me kanabis do te trretem
Asnje cike te mos mbetem
Te digjem e te qaj me lot
Se deshiren se duroj dot

Policise nuk i druhem
Dhe kurrse s'dua te shuhem
Po ta dredh me deshire
Qe tju boj dru sa me mire

Kur te shihni se jam tretur
Mos kujtoni se kam vdekur
Jam i gjalle e jam ne jete
Jam spat, e kam me t'vertet

Un jam ne lagjen tuaj
Mos me kini per te huaj
Me ka mbaruar sherbimi
Sot hashash shet Andi trimi

Kokaina ju ben mire
Per ju ska me erresire
Hajde dhe me mua rrini
Droge, Alkol, ca doni pini

Ne shpirt kam kolumbine
Por digjem per shqiprine
Lermeni te drogohem
Nuk dua me te cohem


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi Humoristike

prej Tue 5 Apr 2011 - 20:46
Ty po te drejtohem, vajze moj syzeze;
me do a s'me do, kjo eshte hipoteze.

Pamja jote e embel, porsi teoreme;
kur te shoh perpara, sikur zgjidh probleme.

Ti je elegante si ekuacion;
mesi yt i holle porsi ypsilon.

Supet delikate, pika infenksioni;
qafa si cilinder, koka si trung koni.

Hunda si segment, posi rreze drite,
veshet simetrike, balli si orbite.

Buzet si elips, mjekra si kupole,
syte si dy vatra, vetull parabole.

C'mi ke ndare aq bukur floket si spirale,
moj tu thafte dora si me simetrale.

Rreze rrezatojne syt' e tu te qeta,
njeri rreze alfa, tjetri rreze beta.

Per ty psheretimat qe dalin rrethore
hapen vale-vale si rrathe bashkqendrore.

Une e ti nje thyese lidhur ne nje bosht
ti numerusi siper, une emerusi poshte.

Po s'ta bera jeten diell si pranvera,
c'vite me jane taksur mi shumezofte zerua.

Dashurise per ty mos ti shuhet vapa;
cdo fjale qe te thuash do ta fus ne kllapa.

Dhe, oh si do rritet me hapa ritmike
sot fuqi katrore, mot fuqi kubike.

Bukuria jote bukuri limit;
mi perndau mende gjer ne infinit.

Me trete formule, me shkrive te gjalle
si nje copez akull ne plus njeqind shkalle.

Folme shpirti im, shpirt ne maksimum
se pa ty s'kam gjume as ne minimum!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi Humoristike

prej Tue 5 Apr 2011 - 21:16
PARA PESËS JAM GJUNJËZUAR
E JAM DUKE IU PËRGJËRUAR.

PËR ATË DO RRI, DO TRETEM
ASNJË CIKË TË MOS MBETEM.

TË SHTIREM SIKUR QAJ ME LOTË
SE PËRNDRYSHE NUK KALOJ DOT.

O pesë më je dashur sa më s'ka
Më je nënë, më je motër e vëlla.

Nga c'ka rotull, më e shtrenjta ti më je
Je më e mira nga cdo gjë që ka ky dhe.

Ty për natë në ëndër të kam parë
Për ty kam djegur, kam prerë e kam vrarë.

Të marr ca si ty , e di që s'është kollaj
Të të shoh njëherë në dëftesë, pa le të vdes pastaj!

Pa ty do ngelja unë dhe shokët e mi
Do shkrieshin gjimnazet kudo në Shqipëri.

O shpirt , nga ty moj zemër kurrë s'jam ndarë
Pranë teje kam qeshur, lag teje kam qarë.

Për ty c'nuk kam bërë , dy gurë bashkë s'kam lënë
Për ty qarkoren , në c'do mur të shkollës kam vënë.

U treta, u dobësova, kam nëntë muaj që s'ha e pi
Nuk ia var më as femrave, mëndia më rri tek ti.

C'do natë të thur vjersha , himne , poezi
Pa ty më merr lumi, s'më fusin as në shpi.

Vlonjati betohet se për flamur ther dialë
Kurse unë për ty, ther gjithë mëhallë.

- Pesë, - belbëzova që ditën që kam lerë
U cudit doktori me gjithë infermierë.

Rrallëherë kur të shoh në donjë fletë provimi
S'u besoj dot syve, them: - Nuk është i imi!

Kur shikoj dëftesën e klasës së tretë
Më priten komplet gjunjët, bie mbi tapet.

Sec më vishen sytë, dhe dalëngadalë
Më bie të fikët, zgjohem në spital.

Doktori më pyet: - C'pate more djalë?
Unë i përgjigjem: - Sta them dot me fjalë.

Para nja dy ditësh isha te ballkoni
Dicka po kërkoja te një kuti kartoni,

Në fund të kutisë, mbështjellë me një letër
Gjeta një dëftesë, të zverdhur, të vjetër.

E mora në dorë, po fillova të kem frikë.
Një mëndje më thosh "hape", një tjetër "lëre dhe ik"!

Nga kurioziteti thashë të rrezikoj,
Ta lexoj se c'thoshte , notat i shikoj.

Dëftesën kur hapa, se c'mu mblodh në fyt
Djersët me mbuluan, zgurdudhova sytë.

Një notë të panjohur kisha në c'do lëndë
Një njësh dhe një zero, po emrin s'ia mbaj mënd...
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Poezi Humoristike

prej Mon 11 Apr 2011 - 15:00
Message reputation : 100% (1 vote)
ENGJUJT SHQIPTARE


Ne ENGJUJT SHQIPTAR jam regjistruar
E jam duke u argetuar
Ktu do te rri dit e nat
E te bej sa me shum gallat

Do postoj do argetohem
Me fjal te mira do qetesohem
Do postoj barcaleta e ti shihni
Jan gallat fare ta dini

Me ju do te rri te tretem
Asnje cik te mos mbetem
Do postoj e do qesh me lot
Se forumi ka gallata plot

Ne ENGJUJT SHQIPTAR askujt si druhemi
Se jemi si yje qe nuk shuhemi
Duam tja kalojm sa me mire
Antaret e rinj mire se te na vine

Kur te na shihni qe ndricojm
Bashkohuni me ne dhe bashk te vazhdojm
Sapo ketu te regjistroheni
Do ju pelqej shum dhe me zdo largoheni
Ne shpirt kemi dashurine
Antar te rinj ftojm qe te vine
Sa her te vini ne kete forum
Argetimi rrjedh si lum
Forumin tone ju vet shikoheni
Ne ju ftojm te regjistroheni


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi Humoristike

prej Mon 11 Apr 2011 - 15:07
Ak-47 shkruajti:ENGJUJT SHQIPTARE


Ne ENGJUJT SHQIPTAR jam regjistruar
E jam duke u argetuar
Ktu do te rri dit e nat
E te bej sa me shum gallat

Do postoj do argetohem
Me fjal te mira do qetesohem
Do postoj barcaleta e ti shihni
Jan gallat fare ta dini

Me ju do te rri te tretem
Asnje cik te mos mbetem
Do postoj e do qesh me lot
Se forumi ka gallata plot

Ne ENGJUJT SHQIPTAR askujt si druhemi
Se jemi si yje qe nuk shuhemi
Duam tja kalojm sa me mire
Antaret e rinj mire se te na vine

Kur te na shihni qe ndricojm
Bashkohuni me ne dhe bashk te vazhdojm
Sapo ketu te regjistroheni
Do ju pelqej shum dhe me zdo largoheni
Ne shpirt kemi dashurine
Antar te rinj ftojm qe te vine
Sa her te vini ne kete forum
Argetimi rrjedh si lum
Forumin tone ju vet shikoheni
Ne ju ftojm te regjistroheni
Shume e bukur Poezi Humoristike 135196
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Poezi Humoristike

prej Mon 11 Apr 2011 - 15:09
shum flm INA, do bej edhe te tjera po nuk pertova


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi Humoristike

prej Mon 11 Apr 2011 - 15:11
Ak-47 shkruajti:shum flm INA, do bej edhe te tjera po nuk pertova
he se sporton ti jo
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Poezi Humoristike

prej Thu 14 Apr 2011 - 19:35
Ca pluma kallashi ran mbi qelq
Une per ty sec ndjeva mall
Mire une po ti cne gjall


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi Humoristike

prej Sun 8 May 2011 - 17:21
Më patën thën që ç’do dhimbje shërohet.
Mjafton që koha mirë përsipër t’i kaloj.
Por aspak kësaj thënieje s’i pata besuar.
Edhe sot ende aspak nuk mundem t’i besoj.
Sepse ç’do goditje që nga jeta e mora.
Dhimbjet e ç’do plage, koha veç m’i shtoi.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi Humoristike

prej Sun 8 May 2011 - 17:22
Ishte nji dite e bukur me diell
neper rruge binte shi
catite ishin mbuluar me bore
macet benin dash
Sponsored content

default Re: Poezi Humoristike

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi