Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default 400 ankesa për dekoltenë e Rita Orës

prej Wed 7 Jan 2015 - 22:42
  • Mbi 400 ankesa u shkruan në adresë të BBC për dekoltenë e Ritës, duke kthyer vëmendjen nga “The Voice” tek veshja e këngëtares

400 ankesa për dekoltenë e Rita Orës 246F2D2700000578-2897975-image-m-17_1420498587457
Ndryshe nga herët e tjetra kur ka marrë komplimente, këtë radhë ndaj këngëtares me origjinë kosovare kanë vërshuan ankesat. Qindra teleshikues të emisionit “The One Show” në BBC, janë ankuar për veshjen e Rita Orës, pai ajo u shfaq me një dekolte e cila u cilësua e ekzagjeruar.

Mbi 400 ankesa u shkruan në adresë të BBC për dekoltenë e Ritës, duke kthyer vëmendjen nga “The Voice” tek veshja e këngëtares.
400 ankesa për dekoltenë e Rita Orës 2g9O2VH
“A nuk është koha që BBC të ketë një kod të veshjes? Nuk dua ta shoh gjoksin e saj jashtë në një program të cilin mund ta shoh e gjithë familja. E shoh këtë gjë shumë të turpshme”, thuhej në një nga ankesat.
Komente të tilla vërshuan ndaj këngëtares, e cila nuk u prek aspak lidhur me kritikat. Por nuk munguan edhe mbështetësit të cilët kritikuan personat që u ankuan për veshjen e saj.
400 ankesa për dekoltenë e Rita Orës BTSgkKPl
“Gjithë këto ankesa për shkak se një femër ka veshur dekolte. Mos jemi gjë në vitin 1950?”, thoshte një koment.
Për këtë reagoi edhe agjencia BBC, duke sqaruar se emisioni i lë njerëzit e lirë të zgjedhin vet veshjen.

“The One Show” i lejon mysafirët që të zgjedhin veshjet e tyre dhe yjet e muzikës shpesh vijnë me diçka joshëse. Nuk e kemi ndjerë se veshja e Ritës do të ishte e papërshtatshme për shumicën e shikuesve tanë”, deklaroi një zëdhënës i BBC.
400 ankesa për dekoltenë e Rita Orës RospC3Rl
Komente të tilla kujtojnë ekzagjerimin e disa prej personazheve të tjerë publik, që nuk ngurojnë të nxjerrin pjesë të trupit të tyre vetëm për të fituar vëmendjen, ndërkohë që këngëtarja Rita Ora ishte në normat e lejuara.
400 ankesa për dekoltenë e Rita Orës U02KW1d

400 ankesa për dekoltenë e Rita Orës RYxomRy

400 ankesa për dekoltenë e Rita Orës GD9PFBV


400 ankesa për dekoltenë e Rita Orës Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: 400 ankesa për dekoltenë e Rita Orës

prej Wed 7 Jan 2015 - 22:43
BBC mbron Ritën: Është thjesht një dekolte e hapur
Rrjeti televiziv britanik, BBC i del në mbrojtje këngëtares me origjinë shqiptare, Rita Ora, pas kritikave të publikut anglez se gjatë spektaklit të “The Voice” në Britaninë e Madhe, ka zbuluar më shumë se ç’duhet me dekoltenë e saj të hapur.

Në një reagim, BBC ka theksuar: "Ajo që shfaqet në ekran nuk është aspak një pamje e rëndomtë e gjoksit, por një dekolte e hapur dhe linja të mrekullueshme të Ritës".

Mbrëmjen e së martës, Rita Ora, pjesëtare e jurisë në spektaklin “The Voice UK” kishte veshur një xhaketë të stilistit Ermanno Scervino, e cila nxirrte në pah format e saj perfekte, por kjo nuk është pritur mirë nga shumë shikues të cilët kanë dërguar rreth 400 mijë ankesa në redaksinë e BBC-së.

/Shekulli Online/L.B./


400 ankesa për dekoltenë e Rita Orës Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi