Shko poshtë
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default ''Qielli me yje mbi mua dhe ligji moral brënda meje''

prej Sun 11 Jan 2015 - 2:43
Ndersa iluministet me mohimin e ekzistences se Zotit ate dhane shprehjen 
''Qielli me yje mbi mua dhe ligji moral brenda meje''!
Me kete ato duan te thone se pavarsisht nga mos ekzistenca e Zotit njeriu komandohet nga vete ligji moral.
Po a mund te ndodh nje gje e tille?
Mendoni se njeriu mund te kete nje moral te shendoshe edhe pa frymen hyjnore?


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
''Qielli me yje mbi mua dhe ligji moral brënda meje'' Bar_glitter_crown_bar
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi