Share
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default "Charlie Hebdo", sërish karikaturë me profetin Muhamed

prej Tue 13 Jan 2015 - 22:38
"Charlie Hebdo", sërish karikaturë me profetin Muhamed Charlie_hebdo1Kopertina e revistës "Charlie Hebdo", e para e publikuar pas sulmit terrorist të disa ditëve më parë kundër saj, përban sërish karikaturën e profetit Muhamed. Në numrin e 14 janarit, i cili ka dalë në shtyp të hënën vonë, tregon Muhammadin me çallmë, duke derdhur një lot të madh dhe duke mbajtur një shenjë që lexon “Je suis Charlie”, (“Unë jam Charlie”).

Për edicionin e kësaj jave, i cili del në treg të mërkurën, revista ka shtypur tre milionë kopje, të përkthyera në 16 gjuhë të ndryshme e që do të shpërndahen në gjithë botën. Në kopertinë shkruhet “Gjithçka është falur”.

Nga sulmi i javës së kaluar ndaj revistës "Charlie Hebdo" mbetën të vrarë 12 persona. ndërsa militantët e armatosur kanë thënë se kanë kryer sulmin në shenjë hakmarrjeje për karikaturat e profetit Muhamed të publikuara më parë në këtë revistë. /albeu.com/


"Charlie Hebdo", sërish karikaturë me profetin Muhamed Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi