Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Paris, i jepet shtetësia emigrantit që shpëtoi jetë njerëzish

prej Wed 21 Jan 2015 - 23:41
Paris, i jepet shtetësia emigrantit që shpëtoi jetë njerëzish  14217790951421287633kulibali-paris
Në Paris u mbajt një ceremoni e posaçme për t’i dhënë shtetësinë franceze emigrantit mysliman i cili shpëtoi disa jetë njerëzish në atentatin terrorist të supermarketit në kryeqytetin francez.

Pierre Henry, president i Institutit për Emigrantët në Francë, e përshkroi 25-vjeçarin si “një person të drejtë midis të drejtëve”, i cili duhet të shërbejë si një model për të rinjtë në botë.

Ai shtoi se Lasana Batili e pasuroi kombin francez duke u bashkuar me të. Ai u cilësua si hero pasi fshehu disa nga personat e pranishëm në supermarket në kohën e sulmit, teksa ekstremisti Amedi Kulibali mori 4 jetë njerëzish.

Me origjinë nga Mali, Batili jetonte në Francë prej disa vitesh dhe ishte në pritje të dokumentave franceze.

/ Top Channel


Paris, i jepet shtetësia emigrantit që shpëtoi jetë njerëzish  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi