Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Ja çfarë do të ndodhte nëse nazistët do ta fitonin luftën (FOTO LAJM)

prej Fri 30 Jan 2015 - 22:24
Ja çfarë do të ndodhte nëse nazistët do ta fitonin luftën (FOTO LAJM) 171301DJa çfarë do të ndodhte nëse nazistët do ta fitonin luftën (FOTO LAJM) 171302që Ja çfarë do të ndodhte nëse nazistët do ta fitonin luftën (FOTO LAJM) 171303HitJa çfarë do të ndodhte nëse nazistët do ta fitonin luftën (FOTO LAJM) 171304 e humbi luftën, pasi u ndal nga Ushtria e Kuqe në Rusi dhe kështu në lindje të Evropës u ngrit kampi socialist.

Por, një nga misteret më të mëdha që ka proukopuar edhe historianët ka qenë se çfarë do të ndodhte nëse luftën do ta fitonin nazistët me në krye Hitlerin.

Ka disa harta që janë parashikuar sesi mund të paraqitej bota sot në rast se do të fitonte nazizmi.

Sipas kësaj harte, Gjermania naziste, Italia fashiste dhe Japonia do të ishin super-fuqi dhe do të kishin nën kontroll mbarë botën.

Për më tepër shihni hartat e parashikuara sesi mund të ishte bota në rast se lufta do të fitohej nga Hitleri./albeu.com/


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Ja çfarë do të ndodhte nëse nazistët do ta fitonin luftën (FOTO LAJM) 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi