Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Prindërit i luten doktorëve që ta lenë djalin e tyre të vdesë

prej Sun 8 Feb 2015 - 23:31
Prindërit i luten doktorëve që ta lenë djalin e tyre të vdesë ?img=spot37552-46815-prinderit_i_luten_doktoreve_qe_ta_lene_d
Prindërit e një djali 1-vjeçar në Kinë i cili vuan nga një dëmtim në tru, u janë lutur doktorëve që ta lenë fëmijën e tyre të vdesë.
Xionh Junyi pësoi një aksident rreth 1 muaj më parë, që i shkaktoi dëmtime të rënda në tru dhe që prej asaj kohe ai mbahet në jetë më anë të aparaturave dhe nuk mund të marrë frymë vetë. Për shkak të gjendjes së rëndë të këtij vogëlushi dhe thuajse asnjë shpresë për rikuperimin e tij, prindërit e 1-vjeçarit i kanë kërkuar mjekëve që ta lenë fëmijën e tyre të vdesë. Duke folur për mediat në vend, Zhegqing, babai i vogëlushit tha se ishte i vetëdijshëm që shumë njerëz do ta dënonin për këtë kërkesë, por sipas tij, është e tmerrshme të shohësh dikë që e do pamasë të vuajë kaq shumë. Fatkeqësisht mjekët thonë se dëmtimi në tru që ka pësuar ky vogëlush, është aq i rëndë sa nuk ka asnjë mundësi që të rikuptohet. Kërkesa e këtyre prindërve për t’i dhënë fund jetës së djalit të tyre është refuzuar nga autoritetet mjekësore në provincën ku jetojnë, pasi eutanazia (e drejta për t’i dhënë fund jetës, me qëllim dhënies fund dhimbjes dhe vuajtes) nuk është e ligjshme në Kinë dhe as e pranueshme moralisht.
Prindërit i luten doktorëve që ta lenë djalin e tyre të vdesë Dd1


Prindërit i luten doktorëve që ta lenë djalin e tyre të vdesë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi