Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default E moshuara qorton militantët e ISIS-it

prej Fri 13 Feb 2015 - 16:02
Një video e publikuar së fundmi ka treguar momentin kur një grua e moshuar qorton ashpër dy militantë të ISIS-it, duke i thënë se grupi ku ata bëjnë pjesë nuk ka mbështetjen e Allahut. Videoja që mendohet se është xhiruar në Siri, tregon gruan që i afrohet makinës së militantëve duke i quajtur “djaj” dy personat brenda saj. 

“Asgjë që bëni ju nuk është në rrugën e Allahut! Po vrisni njëri-tjetrin si gomerë. Kthejuni rrugës së Allahut, ISIS-i është i mallkuar”, i thotë e moshuara militantëve, të cilët i kërkojnë shpjegime për këto fjalë.

Më pas, kur gruaja nis të thotë vargje nga Kurani kundër vrasjeve, ata nisin dhe e tallin.

“Mos vrisni njeri dhe nuk do ju vrasë njeri. Nuk bëhen këto gjëra. Asgjë që keni bërë nuk është në emër të Allahut”, thotë e vjetra.

/ Top Channel http://www.top-channel.tv/lajme/artikull.php?id=293065


E moshuara qorton militantët e ISIS-it 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi