Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Gjirokastër, jetesa mes mbeturinave

prej Wed 18 Mar 2015 - 15:45
Të paktën 6 mijë banorë në Gërhot, një lagje e krijuar gjatë dy dekadave të fundit prej migrimit të brendshëm dhe zhvendosjes së popullsisë rurale pranë qytetit, jetojnë mes ndotjes që ka përfshirë të gjithë territorin dhe smogut, që çlirohet prej vendgrumbullimit të mbeturinave të qytetit të Gjirokastrës. 

Banorët thonë se Gërhoti është vendi më i keq për të jetuar. Ndër vite, sipas tyre, nuk pa pasur ndonjë përpjekje për të zhvendosur pikën e grumbullit të mbetjeve, ku derdhen çdo ditë të paktën 10 ton mbeturina.

Vendgrumbullimi i mbeturinave të qytetit, që vijon të përdoret prej vitesh pa leje mjedisore, nuk është duke respektuar asnjë standard të lejuar për distancën nga zonat e banuara apo izolimin e mbetjeve brenda një territori të caktuar. / Top Channel 


Gjirokastër, jetesa mes mbeturinave 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Gjirokastër, jetesa mes mbeturinave

prej Wed 18 Mar 2015 - 15:52
Qysh t'i themi kesaj, trashegimia e Sali Berishes apo perparimi i Edi Rames?!

Me tragjikja eshte se edhe ne kalane e Gjirokastres po te shkosh gjen vetem mbeturina (isha une ne nentor te 2014 per festat dhe c'te shikoje kudo vetem plehra akoma e ne kala!), tani ose njerezit informohen gabim nga xhamia qe flet turqisht ose njerezit informohen gabim nga qeveria qe nuk flet shqip!!!

Mire mo plehra???


Gjirokastër, jetesa mes mbeturinave 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi