Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Mbyti gruan me rrip, dyshonte se një nga 4 fëmijët nuk ishte i tij

prej Thu 20 Aug 2015 - 20:22
Andi Qosja
andi.qosja@shekulli.com.al

- Kur kanë kaluar dy ditë nga krimi i rëndë në familje, ku 37-vjeçari Shëlqim Disha mbyti me rripin e pantallonave bashkëshorten e tij Resmien, në fshatin Shëngjergj të Tiranës, dalin detaje të reja për mënyrën se si u ekzekutua nëna e 4 fëmijëve. Kështu mësohet se çifti prej kohësh po kalonte një krizë në marrëdhënien e tyre bashkëshortore dhe shkak për këtë gjendje, dyshohet se ishte tradhtia e gruas së Shkëlqimit, histori që mund të jetë e përsëritur disa herë brenda kohëve të fundit. Rreth dy vite më parë, Resmia ishte dhunuar barbarisht nga burri i saj dhe shkak ka qenë tradhtia që kishte marrë vesh Shkëlqim Disha kur ishte në emigracion në shtetin grek.

Duke parë situatën e vështirë në të cilën gjendej në atë kohë, 31-vjeçarja shkon në shtëpinë e prindërve të saj dhe afërsisht 1 vit çifti jeton i ndarë, por jo zyrtarisht i divorcuar. Shkëlqimi kërkon që të bashkohet edhe një herë me gruan e tij, duke sheshuar mosmarrëveshjen për hir të fëmijëve që ishin të mitur. Pavarësisht se, familjarët pranojnë t’ia japin vajzën dhëndrit të tyre, ato e kërcënojnë Shkëlqimin se, në rast se do të përsëritet e njëjta situatë dhune, atëherë gjërat do të zgjidheshin ndryshe. Pas ribashkimit të çiftit Disha, kushtet e vështira ekonomike e detyruan kryefamiljarin të marrë përsëri rrugën e kurbetit, ku ai punonte në ndërtim si punëtor sezonal.

Pasi u kthye nga Greqia, një nga të afërmit e Shkëlqimit e sinjalizoi për tradhtinë që kishte bërë gruaja e tij. Duke kaluar në një shok emocional për tradhtinë e gruas, ai fillimisht e godet bashkëshorten e tij Resmien me një dru pas koke dhe më pas heq rripin e pantallonave dhe e mbyt. Duke parë se gruaja nuk po jepte më shenja jete, 37-vjeçari kërkoi që ta ndihmonte, duke njoftuar familjarët. Në këto kushte, sipas ekspertizës mjeko-lidhore, 31-vjeçarja ka gjetur vdekjen nga asfiksia e shkaktuar nga mbytja e saj me rrip. Sipas banorëve të zonës së Shëngjergjit, Shkëlqim Disha, kishte dyshime të forta se, nga tradhtia e Resmies, një nga katër fëmijët nuk ishte biologjikisht i tij. Duket se opinioni e ka rënduar më shumë 37-vjeçarin, i cili mbrëmjen e së martës kreu aktin barbar, duke mbytur me rripin e pantallonave gruan e tij dhe në të nëjtën kohë duke lënë jetimë 4 fëmijë të pafajshëm.

Familjarët e Resmie Dishës: Nëse nuk ka drejtësi, do të vendosim vetë

Menjëherë pas marrjes vesh së lajmit të rëndë për mbytjen e 31-vjeçares Resmie Dishës në Shëngjergj të Tiranës, të afërmit e saj janë thërritur në policinë e kryeqytetit për të dhënë deklaratat e tyre. Ata janë shprehur përpara grupit hetimor se Shkëlqimi u kishte premtuar disa kohë më parë se, nuk do të prekte Resmien më me dorë dhe, nëse do kishte konflikte ndërmjet tyre ose keqkuptime, atëherë ai do ta kthente nusen te prindërit saj.

“Duam drejtësi dhe nëse ajo nuk vendoset në vend, atëherë do të jemi ne që do ta bëjmë një gjë të tillë. Nuk mund ta besojmë që ai vrau nënën e fëmijëve të tij, të cilët do të rriten jetim”, janë shprehur të afërmit e viktimës. Vëllai i Resmies nuk ka pranuar që motra e tij të varroset në fshatin ku ndodhi krimi pra në Shëngjergj, por e ka tërhequr trupin nga morgu i Tiranës dhe e ka dërguar në qytetin e Lushnjës, ku është shpërngulur nga Librazhdi edhe pjesa tjetër e familjes së viktimë për të bërë ritet mortore.

Shekulli


Mbyti gruan me rrip, dyshonte se një nga 4 fëmijët nuk ishte i tij Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Mbyti gruan me rrip, dyshonte se një nga 4 fëmijët nuk ishte i tij

prej Thu 20 Aug 2015 - 21:20
E si ka mesuar familja Shqiptare.
.po ndaje o njeri .kur ke dyshime .tani I le kalamojt jetim .pa nene e pa baba.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Mbyti gruan me rrip, dyshonte se një nga 4 fëmijët nuk ishte i tij

prej Sun 23 Aug 2015 - 11:52
Qe te marr nderin mbrapsht duhet ta vras sipas kanunit! kyyyy

Une cuditem si mund te jetojne keta njerez qe jane te afte te vrasin,si vret ndergjegja per jeten qe kane marr,jetojne te qete sikur skan bere gje!?

Se deri tani skam degjuar ndonje te bej vetvrasje sepse i rendon ne shpirt mekati qe ka bere!!!


Mbyti gruan me rrip, dyshonte se një nga 4 fëmijët nuk ishte i tij Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Mbyti gruan me rrip, dyshonte se një nga 4 fëmijët nuk ishte i tij

prej Wed 26 Aug 2015 - 23:06
Message reputation : 0% (1 vote)
Me dhimben Femija pa faj kan mbet jetim
Me dhimbet ky burr qe u sprovu me ket kurv
E kjo e ka gjet ate qe e ka lyp.
Burri del ne gyrbet per me ja siguru kafshaten e bukes,e kjo rruspillavet.
Nese eshte e vertet kjo qe ka vepru kjo kshtu nuk mu dhimbet hiq


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Mbyti gruan me rrip, dyshonte se një nga 4 fëmijët nuk ishte i tij

prej Thu 27 Aug 2015 - 20:56
Dasa shkruajti:Me dhimben Femija pa faj kan mbet jetim
Me dhimbet ky burr qe u sprovu me ket kurv
E kjo e ka gjet ate qe e ka lyp.
Burri del ne gyrbet per me ja siguru kafshaten e bukes,e kjo rruspillavet.
Nese eshte e vertet kjo qe ka vepru kjo kshtu nuk mu dhimbet hiq

Atehere pse thu te dhimbset femija kur ti e pranon vrasjen pavaresisht shkaqeve?
Edhe burri e levrit andej pa merak...
Fundja gruaja seshte prone e tij kish mundur ta ndante keshtu do shpetonin femijet edhe ata vete,njeri nga burgu e tjetra nga varri!!


Mbyti gruan me rrip, dyshonte se një nga 4 fëmijët nuk ishte i tij Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Mbyti gruan me rrip, dyshonte se një nga 4 fëmijët nuk ishte i tij

prej Thu 27 Aug 2015 - 21:26
Message reputation : 0% (1 vote)
AnGeLiC shkruajti:
Dasa shkruajti:Me dhimben Femija pa faj kan mbet jetim
Me dhimbet ky burr qe u sprovu me ket kurv
E kjo e ka gjet ate qe e ka lyp.
Burri del ne gyrbet per me ja siguru kafshaten e bukes,e kjo rruspillavet.
Nese eshte e vertet kjo qe ka vepru kjo kshtu nuk mu dhimbet hiq

Atehere pse thu te dhimbset femija kur ti e pranon vrasjen pavaresisht shkaqeve?
Edhe burri e levrit andej pa merak...
Fundja gruaja seshte prone e tij kish mundur ta ndante keshtu do shpetonin femijet edhe ata vete,njeri nga burgu e tjetra nga varri!!

Me dhimben femija qe kan pas ni nen lavire
Nese burri eshte kesi lloji nuk ka pas te drejt me vepru kshtu
Gruja eshte pron e ti derisa ka dhen besen ne fillim,nese nuk ika pelqy burri ka vy me i tregu edhe me u nda pastaj me vazhdu me pun te pista,ky mi dhan buk e tjeter kush me ...... nuk shkon.


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Sponsored content

default Re: Mbyti gruan me rrip, dyshonte se një nga 4 fëmijët nuk ishte i tij

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi