Share
Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default HISTORIA E KOSOVES

prej Fri 18 Dec 2015 - 18:31


...vetem se ka disa mungesa ne kete permbledhje historike, pasi historia e Kosoves vijon (vjen) qe prej kohes Ilire me emerin Dardani... a nuk ju ben pershtypje gjuhetareve deti "Adriatik" me emertimin "Dardani"???

ADRIATIK = DARDANI = (A)DAR D(I)ANTIK = NDAN DETI

Ndersa "Iliri", sa me qarte mund ta shpjegoje FLAMURI SHQIPTAR kete emer "I LIRI" (...dhe jo s'k'llavi!).

I'u lutem njerezimit te kene kujdes me origjinen se, SHQIPTARI ZGJON ZOTIN.

Luan_Valikardi
(E.J.K)


HISTORIA E KOSOVES 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: HISTORIA E KOSOVES

prej Fri 18 Dec 2015 - 18:37


HISTORIA E KOSOVES 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: HISTORIA E KOSOVES

prej Fri 18 Dec 2015 - 19:15


HISTORIA E KOSOVES 6ds9w0
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: HISTORIA E KOSOVES

prej Mon 21 Dec 2015 - 17:08
Message reputation : 0% (1 vote)
Historia e kosoves nuk   shkruhet  me patevrteta me video po Historin e  shkruajn  HistorianetLuan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: HISTORIA E KOSOVES

prej Tue 22 Dec 2015 - 1:29
Kushtrimi4 shkruajti:Historia e kosoves nuk   shkruhet  me patevrteta me video po Historin e  shkruajn  Historianet


Dhe qysh e shkruajne Historine keta Historianet mo, duke e shkruajtur emrin kosove sikur eshte emer sendi mo mah&mout???


HISTORIA E KOSOVES 6ds9w0
Sponsored content

default Re: HISTORIA E KOSOVES

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi