Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default KANUNI I LEKË DUKAGJINIT

prej Fri 18 Dec 2015 - 21:05
...dua t'ju shpjegoj (si gjuhetar) se pari, kuptimin qe mbart fjala "kanun" e cila kjo fjale vjen nga kuptimshprehja "kamja", pra "e patura"...

Une KAM
Ti KE
Ai/Ajo KA

Ne KEMI
Ju KENI
Ata/Ato KANE


Pra, "kamja" / "e patura" / "TRASHEGIMIA" / "KULTURA" / "TRADITAT" / "ZAKONET"... SHQIPTARE.


Dhe vjen pyetja, a kane cip ne faqe shqiptaret sot?!
...do me thoni pse behet e kjo pyetje, por se po shoh mo "vendelindas" (sot, "vellezer") se as emrat e as fjalet e as tokat sikur s'po duken shqiptare mo, mire mo mah-muta???

Dhe nje gje le t'ju kujtoj, Gjergj Kastrioti per here rron per Shqiperine, per ate Shqiperine qe sot vuan e copetuar (Shqiperine Etnike) e per ate Shqiperine qe shqiptaret nuk quhen mah-mouta as ne emer e as ne gjak.

Luan_Valikardi
(E.J.K)


KANUNI I LEKË DUKAGJINIT 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: KANUNI I LEKË DUKAGJINIT

prej Fri 18 Dec 2015 - 21:09
http://www.scribd.com/doc/4064563/KANUNI-I-LEKE-DUKAGJINIT#scribd


KANUNI I LEKË DUKAGJINIT 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi