Shko poshtë
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 105
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Perla forumore!

prej Mon 21 Feb 2011 - 19:46
Message reputation : 100% (1 vote)
Ju ftoje qe ne kete teme te sillen ato shkrime te shkruara nga nje anetar apo ish – anetar i cilin shkrim ka lene tek ju nje mbreslenje te vecante dhe konsideroni si perle forumore. Ju kisha lutur qe te fokusoheni e te sillni vetem shkrimet kur jeni te sigurt qe e ka shkruar anetari.

Une sonte do sjelle dicka nga Arjana anetar i forumit....

Njeriu më i madh është ai i cili kur është në gradë të lartë tregohet modest, kur ka forcë në dorë fal dhe kur është i nevrikosur vepron me drejtësi

Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Perla forumore!

prej Tue 7 Jun 2011 - 18:45
Message reputation : 100% (1 vote)
une sot po sjell nje poezi e krijuar dhe shkruar nga Princesha per vendlindjen e saj Pejen...

PEJA IME

Vendi ku linda e u rrita
Ipa harruar ku veq lumturi kisha
Optimizmi per vendlindjen time
Lavdata e pergezime per pejen time
Ardhmeria e vendit tim vetem lulezon

Zogjet e paqes ne qiell te lire fluturojn
Ofrojm jete te gezuar per te gjith dhe te mire
Gezojm tani mbas shum vuajtjesh te lire
Urojme qe kjo lumturi gjate te ruhet e kurr mos te shuhet!


Perla forumore! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Perla forumore!

prej Tue 7 Jun 2011 - 19:05
Message reputation : 100% (1 vote)
Nga intervista e anetarit me emrin VIGAN po sjell nje pergjigje te dhen nga ai ku tregon ndjenjen e forte te bukur te nje atdhetari qe sndryshket kurr...Vigan na mungon prezenca jote,uroj te shohim prap mes nesh se shpejti.

Arjana shkruajti:
Cili eshte qyteti shqiptar qe pelqeni ta vizitoni me shume?vIGANI

skam dallime,shqiperia per mua eshte jeta dhe fryma ime,kudo qe do shkelja nje dite me shume jete do me jepte.


Perla forumore! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Perla forumore!

prej Tue 12 Jul 2011 - 15:03
po sjell thenien e te nderuarit anetar Kajo tek tema Thoni dicka..

....ne shpirtin tim poetik ke ngjallur vargun e fjetur Lasgushian,ke nxitur inspirimin dhe muzat me sillen rreth kokes........
Very Happy


Perla forumore! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Perla forumore!

prej Mon 11 Feb 2013 - 13:42
tema kalon tek Poezi dhe tregime


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Perla forumore! N
Sponsored content

default Re: Perla forumore!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi