Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë

A ka ardhur koha per ju si emigrant te ktheheni ne Shqiperi?

3 - 43%
4 - 57%
 
Totali i votave: 7
 
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default A mendoni nje dit te ktheheni ne vendlindje´?

Tue 9 Mar 2010 - 10:19
Un per vete e mendoj por jo tani kur te kem
gjendjen ekonomike te fort te mir me nje fjale po mbas disa viteve kur
te jem 50 vj mendoj.
Romeo
Romeo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 1676
<b>Hobi</b> Hobi : gjithcka qe ka ne kete bote..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : i larguar ne nje rruge pa kthim..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/10/2010

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Mon 22 Nov 2010 - 17:01
Mendoj qe nuk do kthehem kurre


nese jeta nuk te buzeqesh, atehere lere menjane Krenarine dhe buzeqeshi ti asaj..!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 26 Nov 2010 - 14:47
Varri i Babit, shpirti i tij qe preht atje sikur me thot kthehu, mos harro ku linde,ku babi yt u rrit, kthehu ne token tande, ndoshta dhe do e beje.!!
Salomi
Salomi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 2617
<b>Hobi</b> Hobi : shoping
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne zemren e Shqiperise
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/02/2010

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 26 Nov 2010 - 14:49
ndoshta per ta vizituar por te rikthehem atje se kam te mundur njehere


Nese nje dite do te qash,
Me kerko!
S’te premtoj qe do te mundem te te bej te buzeqeshesh,
Por mundem te qaj me TY!
Nese nje dite do deshirosh te ikesh larg,
Me kerko!
S’te premtoj qe do mundohem te te ndaloj,
Por mundem te vij me TY!
Nese nje dite nuk do deshirosh te flasesh me njeri;
Me lajmero…
Te premtoj qe do te jem i heshtur!
Por…
Nese nje dite do me kerkosh dhe nuk do me gjesh…
Eja per vizite…
Ndoshta kam nevoje per TY…
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 26 Nov 2010 - 14:53
po dhe kame deshire se shpejti po nuk me le nje greke qe kam
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 26 Nov 2010 - 14:56
Message reputation : 100% (1 vote)
Per te qene e siqerte nuk e di nese do te kthehem.Edhe pse ketu ku jam nuk ndjehem dhe aq e kompletuar ne lumturi,edhe pse gjithmone me mungojne shume gjera nga Shqiperia,perseri kthimin nuk e kam te sigurte.Tani per tani primare per mua eshte shkolla,dipllomimi im dhe ne te ardhmmen nuk i dihet ndoshta mund te ndodh dhe kjo!!


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 25 Feb 2011 - 1:06
Message reputation : 100% (1 vote)
Ju qe keni shkuar me studime dhe ngelet ne dhe te huaj.
Ju qe iket per te bere nje grusht lekesh dhe mbetet ne dhe te huaj
A mendoni qe ka ardhur koha te ktheni ne vendin tuaj ..?

Cila eshte aresyja qe doni apo s'doni te ktheheni..!!!

E megjithate ju pershendes te gjitheve ju ermigranteve me kete kenge Labe

https://www.youtube.com/watch?v=7vAzv0xclqE - Grupi Ergjeria: Shqiperi te qofsha faleEdituar për herë të fundit nga Ariana në Thu 25 Oct 2012 - 0:29, edituar 2 herë gjithsej


Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 17 Aug 2012 - 19:36
kam menduar te kthem sepse:
-Vendit ku jetoj un po i vjen fundi dhe ska te ardhme per ata qe jan te venditit lene me per ne
-Sepse kam mundesi qe ne shqipri te bej me shum dhe te kem me te ardhura...
Pastaj nese zhgenjehem,valixhen dhe prap mrapsh....


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) Image
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 17 Aug 2012 - 19:55
Un per vete nuk mendoj te kthehem ndonjeher ..sepse ne Kosove nuk ka te ardhme ..ketu ku jam eshte gjithqka me mire Gjermania nuk krahasohet me Kosoven atje vetem korrupsjon ka nuk ka ligj e pse te kthehmi diku ku as ata qe jetojn atje nuk kan te ardhme.. ketu jam shkolluar dhe ketu punoj Jeta ime eshte ketu..
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 17 Aug 2012 - 19:58
Silvana shkruajti:kam menduar te kthem sepse:
-Vendit ku jetoj un po i vjen fundi dhe ska te ardhme per ata qe jan te venditit lene me per ne
-Sepse kam mundesi qe ne shqipri te bej me shum dhe te kem me te ardhura...
Pastaj nese zhgenjehem,valixhen dhe prap mrapsh....
Sa e zgjuar kjo goca ku ti dali me mire grrrr


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 17 Aug 2012 - 20:03
nrm...ne itali s'rri,as shqipria sma mush menjen...enderr e kam me shku ne australi,ama me duket se do perfundoj atje ku je ti...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) Image
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 17 Aug 2012 - 20:04
Per mua jo ska ardhur. Mbase mund te iki nga greqia por destinacionoi nuk eshte shqiperia. Preferoj gjermanine


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 17 Aug 2012 - 20:08
Silvana shkruajti:nrm...ne itali s'rri,as shqipria sma mush menjen...enderr e kam me shku ne australi,ama me duket se do perfundoj atje ku je ti...
ku jam une ri grrrr


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 17 Aug 2012 - 20:18
ne tiran pra....mos me thuj qe e kam kuptu keq Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) 721253


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) Image
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 17 Aug 2012 - 20:26
Ne jorgot aq e kemi tre dit e shumta ne shqiperi e ikim naten per ter naten imagjino sa mire eshte


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 17 Aug 2012 - 20:28
kurse un sa te me kontrolloj dokumentat....du te kthem mrapsh... grrrr


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) Image
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 17 Aug 2012 - 20:59
Ndoshta pensionist kthehem


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
dini
dini
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 328
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : austria
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/08/2012

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 17 Aug 2012 - 21:02
mos te asimilohemi
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 17 Aug 2012 - 22:33
Silvana shkruajti:ne tiran pra....mos me thuj qe e kam kuptu keq Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) 721253
ncncn je shume e sakte


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Per ata qe ndodhen emigrant.........

Thu 30 Aug 2012 - 23:43
Idea qe te hapja kete teme me erdhi sot ne mbazdite nderkohe qe po bizedoja me vellain per nje progjet te berpashket qe kemi per te te ardhmen.......
Do te ketheshitte jetonit ne Shqiperi? Po apo jo dhe pse?
Nese do ketheshit, kethimi do te ishhte s'shpejti apo e nje te ardheme?
Diskutim te kendesheme me respekt Reta.


★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★Ne jete mos i beso askujt .. sepse dhe trendafili i bardhe .. hijen e ka te zeze★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★

Une nuk jam nje stop gjate rruges. Une jam destinacioni.
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Thu 30 Aug 2012 - 23:52
Une nuk do kthehem kurre,se i kam ndertuar bazat e mia ekonomike ketu ne Gjermani.


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 31 Aug 2012 - 0:05
Message reputation : 100% (1 vote)
"A mendoni nje dit te ktheheni ne vendlindje´?"
me
"Per ata qe ndodhen emigrant........."

U bashkuan


Sa per temen,per pushime shkoj,per te jetuar aty ndoshta ne nje te ardhme te larget..!


Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 31 Aug 2012 - 0:08
Un e kisha vene re qe ishte kjo teme....kerkoj falje qe e hapa perseri
sa per temen ne nje te ardhme shumete larget po do doja te kethesha


★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★Ne jete mos i beso askujt .. sepse dhe trendafili i bardhe .. hijen e ka te zeze★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★

Une nuk jam nje stop gjate rruges. Une jam destinacioni.
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Fri 31 Aug 2012 - 0:09
po per gjdo ditSilvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Wed 24 Oct 2012 - 21:51
edhe me u kthy sna dun shqiptaret...shko nje jav per pushime dhe te shikojn te gjith me inat


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) Image
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Wed 24 Oct 2012 - 21:54
Silvana shkruajti:kam menduar te kthem sepse:
-Vendit ku jetoj un po i vjen fundi dhe ska te ardhme per ata qe jan te venditit lene me per ne
-Sepse kam mundesi qe ne shqipri te bej me shum dhe te kem me te ardhura...
Pastaj nese zhgenjehem,valixhen dhe prap mrapsh....
sa valixhe ke???
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Wed 24 Oct 2012 - 22:02
si kam bo akoma gati.... Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) 721253


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) Image
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Wed 24 Oct 2012 - 22:05
Kur do vish????
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Wed 24 Oct 2012 - 22:07
ku ta di un...kur te shoh qe sja vlen te rri me ketu


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) Image
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Mon 11 Feb 2013 - 1:39
Ne nje te ardhme shume te larget po do doja te kethesha


★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★Ne jete mos i beso askujt .. sepse dhe trendafili i bardhe .. hijen e ka te zeze★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★

Une nuk jam nje stop gjate rruges. Une jam destinacioni.
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Mon 11 Feb 2013 - 3:12
Te gjithe nje dit do kthehemi ne vendlindjeNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) 1t7y1w
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Mon 11 Feb 2013 - 11:14
un jam per ne kthim......puna asht hap ne shqipni ..ja te myll disa gjana e rrugen per shqipni


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Mon 11 Feb 2013 - 11:17
"A mendoni nje dit te ktheheni ne vendlindje´?"
me
"Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)"

temat kan te njajtin kuptim dhe u bashkun


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) N
SoulSaver
SoulSaver
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 45
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/02/2013

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Sat 16 Feb 2013 - 17:34
te pakten ne 10 vjetorin e ardhshme se besoje.....po nuk i dihet :)


Nga tre gjera duhet te kesh frike:
Uje i terbuar, Zjarri i terbuar dhe Femra e terbuar
!!!
Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) 437345
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21444
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Sun 9 Jun 2013 - 0:54
Po.


Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) 6ds9w0
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Sun 9 Jun 2013 - 0:58
Jo nuk e mendoj kthimin tim atje, do ishte nje vendim i papjekur do thoja; kam krijuar ekzistencen time dhe kam harxhuar vitet me te bukura te jetes duke kontribuar ne nje vend tjeter dhe pastaj te kthehesha perseri ne vendin tim ku e di me siguri se do ndjehesha "e huaj"! Do ishte e pakuptimte per mua!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh) Bar_glitter_crown_bar
Sponsored content

default Re: Pyetje per ata qe jane ne emigrim..(Sondazh)

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi