Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default "Punuan një jetë të tërë, shohin nga duart, fëmijët.."

prej Mon 7 Mar 2011 - 21:23
Prinderit tanë shikojnë nga duart femijet sikur nuk kanë punuar një jetë të tërë. Ata bënë aq sa ditën, por nuk vodhën pasuri, as nuk u bënë prostituta për bukë. Na lanë nje Shqiperi te pasur te virgjer, ja ku e kini bëjeni!.

Po ne vetem e perdhunuam vendin tonë. Shikojmë, flasim e s'na dëgjon njeri. Edhe komunizmin e kane shpikur si gogol per njerezimin kurse kapitalizmin me një mijë të zeza e quajnë "ideal". E pame se si po falimenton dhe ky sistem. Nuk i shkruaj keto rreshta per nostalgji se te miren e duam te gjithë po nuk e di se a eshte kjo që po jetojmë vertet demokraci?


"Punuan një jetë të tërë, shohin nga duart, fëmijët.." Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi