Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Si të visheni që të dukeni më e hollë?

Thu 10 Mar 2011 - 18:03
Si të visheni që të dukeni më e hollë? Lifestyle-holl
Nëse jeni të kënaqura me pamjen tuaj, atëherë do të keni një vetëbesim më të madh, gjë që ka rëndësi të madhe.Rrobat
adekuate ua fshehin të metat e vogla dhe ju bëjnë që të dukeni më e
hollë. Ja disa sekrete që ju ndihmojnë të dukeni ashtu si gjithmonë keni
dashur të dukeni.Blini rroba të madhësisë adekuate Pa
marrë parasysh se a është numri juaj 36 apo 46, nëse vishni rroba të
madhësisë jo adekuate, atëherë do të dukeni më e trashë sesa që jeni.
Kjo sidomos vlen për rrobat tepër të ngushta.Zgjidhni rrobat që ua fshehin të metatKeni
një bark pak më të madh sesa që do të donit? Harroni rrobat e ngushta
dhe vishni sa më shpesh tunika. Në vend të minifundeve, vishni fustane
‘balona’. Por, mos u përcaktoni për rroba tepër të gjera, meqë do të
dukeni edhe më e trashë.Theksoni anët tuaja pozitive Nëse
keni fytyrë të bukur dhe qafë të gjatë, por ije paksa më të gjera,
atëherë theksin duhet ta veni te pjesa e epërme e trupit. Stoliseni
qafën me një qafore që bie në sy, apo me ndonjë shall të bukur. Nëse
keni duar të bukura, atëherë theksoni ato.Vishuni me rroba të zezaRrobat
e zeza çdo kënd e bëjnë që të duket më i hollë. E zeza kombinohet lehtë
me aksesorët, si psh me një orë të bukur, rrip modern, apo ndonjë
kapele në modë.Pa vija vertikale Përkundër
bindjes se rrobat me vija vertikale të bëjnë të dukesh më i hollë dhe
më i gjatë, kjo nuk është e vërtetë. Ato vetëm sa vejnë në pah të metat e
trupit tuaj.


Si të visheni që të dukeni më e hollë? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Si të visheni që të dukeni më e hollë?

Sun 26 Jun 2011 - 23:12
Skam nevoj te dukem me e holle se jam dobesu kaq shume sa me duhet ..te vesh rroba qe te dukem e trashe Si të visheni që të dukeni më e hollë? 45550
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi