Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Ushtrimet e mëngjesit

prej Sat 26 Mar 2011 - 12:39
Momenti më i mirë për të bërë ushtrime fizike, është mëngjesi. Pasi do jeni në gjendje të përballoni me shumë energji gjithë ditën. Palestra ndihmon sistemin kardiovaskular, vë në lëvizje zemrën dhe liron endorfinë, hormoni që bën një organizëm të shëndetshëm. Sigurisht rrit dhe sistemin imunitar tek njerëzit.

Mëngjesi është momenti më i duhur për të vrapuar, notuar apo për çiklizëm. Sigurisht edhe një dietë e pasur me ushqime të shëndetshme pa shumë lyra dhe brumëra do të japin ndryshe atë që ne themi “Një mendje e shëndosh në trup të shëndosh”. Por edhe fizkultura në darkë ka avantazhet e veta shumë të mira. Pasi është një nga mënyrat më të mira për të luftuar stresin dhe të liron nga tensionet e akumuluara gjatë ditës. Por kujdes! Gjithmonë, duhet të planifikojmë që të bëjmë palestër tre orë para se të biem për të fjetur. Trupi nuk mund të përballojë lëvizjen e madhe në një qetësi të menjëhershme.


Ushtrimet e mëngjesit 6ds9w0
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Ushtrimet e mëngjesit

prej Sat 7 May 2011 - 11:52
Ne mengjes edhe une bej notin ,ne oren 8
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi