Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 10:41

Degjo kengen qe kendoj
Me pasion melankolik
Te gjithe shoqet do te thuan;
Qast i ndarjes vashe je ti.


Rri n’dritare i vetmuar
Nita ty une te kujtoje
Pesimist une kam qelluar
Fatin tim une e mallkoj.

(Ref.)
Degjo kengen qe kendoj
Me pasion melankolik
Te gjithe shoqet do te thuan;
Qast i ndarjes vashe je ti.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 10:48


c'me shikon ashtu
Si ndonje skifter
Qe zogjet e vegjel
Ne kthetra i merr.

Je teper xheloze
Per te qene e mire
Pra me ler te qete
Kur jam duke pire
Kur jam duke pire…

(refren)2X
Ti s'mund ta pushtosh
aq leht zemren time
Si konkuistadori
Ameriken Latine

S'ta kam vjedhur zemren
Une ty me revole
Pa si shpesh me thua
Se jam Al Kapone

Me dukesh si bleta
Qe m'ushqen me mjalte
E pastaj me djeg
Me theren e zjarrte

Keshillat e mia
Vashe mos i harro
Prandaj korrigjohu
E mos me zemero
E mos me zemero…

(refreni)2X
Ti s'mund ta pushtosh
aq leht zemren time
Si konkuistadori
Ameriken Latine

S'ta kam vjedhur zemren
Une ty me revole
Pa si shpesh me thua
Se jam Al Kapone
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 10:50

Sypergjumur cdo mengjes,
Nga shtepite nxenesit dalin,
2-3 libra n'cante prej zori,
Se s'durohet profesori.

Fillon ora nis muhabeti,
Dita shkon pa pik lezeti,
Pastaj vjen pushimi i gjate,
Si t'ja bejme e kem nje hall.

(refren)
Bejme plane,
Si ta genjejme profesorin,
Si te ikim sot ne prej mesimit
Se s'mund te durojme,
Dot nuk e kuptojme,
Kohen humbim e asgje s'fitojme

(2 here)
Se koha eshte veη per aventure
Se u lodhem duke mesuar,
Nje histori qe ish dikur.
Maje hundes na jane grumbulluar,
Keshillat dhe morali i kote,
Dhe heronjte e imponuar

Bie zilja, nxenesit dalin,
Grupe-grupe duke qeshur,
Gjithe problemet i harrojne,
Nisen te pushtojne qytetin.

Keshtu ditet rresht kalojne,
Gjeneratat zevendesohen,
Por njesoj ne do te kendojme,
Se problemet nuk ndryshojne.

(refren)
Bejme plane,
Si ta genjejme profesorin,
Si te ikim sot ne prej mesimit
Se s'mund te durojme,
Dot nuk e kuptojme,
Kohen humbim e asgje s'fitojme

(2 here)
Se koha eshte veη per aventure
Se u lodhem duke mesuar,
Nje histori qe ish dikur.
Maje hundes na jane grumbulluar,
Keshillat dhe morali i kote,
Dhe heronjte e imponuar
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 10:53
https://www.youtube.com/watch?v=QrLqx2TYeug&playnext=1&list=PL903325FAA6C28867


Kepucet me take te larta
E fustani shume i shkurte
Nga shikimet tua te zjarrta
Me nuk jam ai djali i urte

Te ka mbete pa e zbuluar
Veη ate qe e lakmoj
Tash me ke aktivizuar
Si dinamit do te eksplodoj

Nuk ka djale qe ty te pa
E s'u dogj sikur qiri
Nuk ka plak qe ne vete s'tha
Ah te isha me i ri

E une, e une, e une kam nje tjeter droje
S'me pelqen se jam i ri
Nuk dua te eksplodoj
Per ty bukuriiiiii

Stili seksi te pergjigjet
Qenke pjekur sikur shege
ηdo gje rreth teje po digjet
Kush jam une mos me u djege

Te ka mbete pa e zbuluar...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 10:55Ani moj e majra
per steper-o,
Falma njonin saj
me gjithe vetull-o.

Sajnin sun ta fali
se qorrohem-o,
Vetullen sun ta fali
se shemtohem-o.

Ani moj e majra
per steper-o,
Falmi buzte e tua
se po vuaj per to.

Buzen sun ta fali
jam e vogel-o,
i frajgohem shaume
nones se mqorton-o.

Ani moj e majra
per steper-o,
Falma belin tond
se boll te prajta-o.

Ske me mprajt or djale
dhe shaum gjat-o,
Sa te dal pranvera
bajna dasem-o.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 11:00

Radioja qe me shoqeron
nje kenge te bukur me leshon
me plot prekje e mallengjime
se me di dhimbjen time

Ai jep tinguj nga shiriti
dhimbjen qe vuan shpirti
dhe sa embel i ndjek fjalet
sikur nga deti te jep vale

Kjo kenge e mallengjyer
qe me bene shoqeri
zemren time ma ka thyer
e t'erri per t'pire

E ngrej goten per te pire
por asaj nuk i bjen mire
dhe per toke do te hidhem
sepse dora shpesh me dridhet

Dhe kete kenge disa her e kthej
se ne shpirte nje zbrastir e ndjej
mungesa yte me deshpron
qe te rri pa gjum deri vone

Kjo kenge e mallengjyer
qe me bene shoqeri
zemren time ma ka thyer
e t'erri per t'pire
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 11:02

Xhi me bone taj moj vajze
Halli t'u boft
Xhi me bone taj moj vajze
Halli t'u boft
Frajk u rajte, frajk u shajte
Emni t'u haroft
Frajk u rajte, frajk u shajte
Emni t'u haroft

Xhi po me thue taj mor gjal
Sajni t'u qoroft
Xhi po me thue taj mor gjali
Sajni t'u qoroft
Frajk u shajta boll te prajta
Zemra t'u coptoft
Frajk u shajta boll te prajta
Zemra t'u coptoft

Hiη s'me prajte taj moj vajze
Si nuk t'u durue
Hic s'me prajte taj moj vajze
Si nuk t'u durue
Per do marka e nji veture
Me braktise mu.
Per do marka e nji veture
Me braktise mu.

S'po t'mar vesht taj mor gjal
Xhi dush taj me m'thane
S'po t'mar vesht taj mor gjal
Xhi dush taj me m'thane
Pa pare jeta s'kalohet
Taj mendja t'ka lane
Pa pare jeta s'kalohet
Taj mendja t'ka lane.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 11:05

Errerat shtyn shiun ngadale
Asgje nuk mund te jete si me pare
Se erdh' nje dite kur une te thashe
Ne te dy s'mund t'jemi bashke
Se erdh' nje dite kur une te thash
Ne te dy s'mund t'jemi bashke

Per ty pse te mendoj
Pse ta humb kohen une me ty
Kur ti se kupton
cfare eshte loje, cfare dashuri----(2 here)ref.

Tani ti endesh e penduar
Por teper vone te eshte kujtuar
Se dashuria nuk eshte loje
Kush se di le ta mesoje
Se dashuria nuk eshte loje
Kush se di le ta mesoje
(Refreni)
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 11:07

Ti je endrra ime e vjeter
une model per dashurine
heshtje botes neper shekuj
perbi dhimbjet tona rine(2here)

Endrren une e vjodha
qe ta kem per vete
ne muzg te nje vere
qe se fshin harimi
do ta vare nu murr
si pikture moderne
serish do te kthehem
tia nis nga fillimi (ref 1 her)

Ne udhekryq te harruar
jane ishujt e vetmis
sfidon veren e kesaj bote
kenga ime e dashurise(2 here)

Endrren une e vjodha
qe ta kem per vete
ne muzg te nje vere
qe se fshin harimi
do ta vare nu murr
si pikture moderne
serish do te kthehem
tia nis nga fillimi (ref 1 her)
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 11:09

Per mua kur mendon
Ti veten e mashtron
Se nuk jam loder
Qe veη per qejf e deshiron

Vetem per vete
Per asend tjeter ti s'jeton
Tregome te lutem
Kjo loje ku perfundon ...

(refren)
S'te konvenon te me largohesh
T'me afrohesh s'ke guxim
Une e di se ku te dhemb
Mire e di se cfare te mundon
Dije mire se pervec meje
S'ka doktor ty qe te sheron

Pa ditur se c'bejme ne i vrasim enderrat
Gjumi kur vjen na gjen duke enduar
Thone se dashuria te ben te ηmendesh
Prej kohesh ete ti pse se ke kuptuar

(Refreni)

Une e di se ku te dhemb
Mire e di se ηfare te mundon
Dije mire se perveη meje
S'ka doktor ty qe te sheron
(3 here)
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 11:10

aha aha aha aha aha aha aha
aha aha aha aha aha aha aha
................................
................................
................................
................................
ref.
me zuri policia
me vjen pas ushtria
s'me do as mafia
me kaploi mu uria (2x)

nuk edi si hyra ne valle
gjat nuk e mendova fare
tani kam mbet ne rrug te madhe
si hero komik prej rambe
dikur une beja fame plot pasuri e mall
tash mendoj mos vall me mir mos te isha gjall.

ref.
me zuri policia
me vjen pas ushtria
s'me do as mafia
me kaploi mu uria (5x)
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 11:12

Me zuri mu nata
Nata e trishtuar
Koha fort e keqe
Moti i turb'lluar

Dy hije te zeza
Rrugen ma kane zene
S'me lene te kaloj
Pa pagujt dogane

(refren)
Mbasi s'keni pare
E s'keni degjuar
Duhet te besoni
Ooo, duke u trishtuar

E une nuk paguaj
Sepse s'jam njeri
Shtojzavalle jam
Njeqind jetera kam

Zeri im jehoi
Hijet i trishtoi
Bota u ndrucua
Rruga mu lirua

(Refreni dy here)
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 11:13

Me kot ti kerkon meshiren
Dhe pse vishesh me te bardha
Shpirti yt noton n'shkretire
Nuk je prape ajo e para.
Shpirti yt noton n'shkretire
Nuk je prape ajo e para

Tash vjen edhe ti me lutesh
Kerkon falje hic pa turp
Nuk e di ku merr guximin
Qe serisht te kthehesh tek une

(refren)
Se ti e vrave dashurine
Edhe shkove pas nje horrit
Paqe mes nesh s'mund te shtijne
As ushtaret e UNPROFOR-it
(x 2)

Se ti ndenjat tua i nxorre
mall pa vlere ne treg te zi
dashuria humb kuptimin
kur hyjne zemrat ne llogari

Jo, jo nuk po t'i dua,
lot' e rende t'i shoh ne sy,
se ka vajza plot Tetova
e nuk mbahet veη me ty

(refreni)
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 11:15

N'vendtakimin tone te pres si gjithmone
Por ti me the: Mos me prit atje

Perseri te pres, i jap vetes shprese
Pasi jam zotuar, kemi me u takuar

(refren)
E di se do t'vish
E di se s'mund te rrish
E di se gabon
Pse ashtu e vepron

Kaloi kohe e gjate, u be ora nate
Tani eshte vone, s'erdhe si gjithmone
Mendoj i vetmuar: ndoshta je penduar
Me duket do t'pres, i jap vetes shprese

(refreni)
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 11:17
Te gjithe ne bote
Kemi ardhur duke qare,
Lot i dham jetes,
Kengen per t’ia marre.
Gjithmone do t’pendohemi
ne rruget e jetes,
Kur jetojme larg se vertetes.
Pse jeta eshte enderr e kote ?
Pse enderra eshte
Mashtim ne ket bote ?
Pse bota eshte hije per ne ?
Sot jemi ketu,neser atje.
Te gjithe ne jete
Kemi blere ndonje mekat,
Kush nuk meson nga gabimet,
Do te gaboje prap.
Per t’i fshire mekat,
Kush nuk meson nga gabimet,
do te gaboje prap.
Per t’i fshire mekatet,
mund te jete shume vone,
Vjen nje dite
Dhe ηdo gje mbaron.
Sot ketu
E neser atje,
Sot jemi ketu,
e neser atje,
Mos harro……
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 11:19


Mjegullojne ngadale
Kujtimet e mia
Dal prane detit
Dhe me mbyt vetmija

(2 here)
Me kitare ne duar
Bej dy-tri fjale
Me kaltrine e detit
Du per t'u οΏ½mall

Qaj prane detit
Mbi ate breg
Deti e hap zemren
Edhe ai flet

(2 here)
Shihe ti o mik
K'te zemren time
Edhe une i kam
Po ato mjerime

Por s'u be e imja
Ajo s'u be kurre
Zemra e ngrire
Erdhi, gjete u ul

(2 here)

Asgje s'ka mbetur
Me ne jeten time
Veç dashurise se humbur
Dhe ato kujtime
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 11:22'Rasti, mbret i botes'
themi vazhdimisht,
Edhe pse asgje
nuk po ndodhe rastesisht.
Koha vjen e shkon,
por asgje nuk ndreqe,
Veten e ngushellojme
''ka edhe me keq''.

E kerkojm te djeshmen,
Nuk e gjejme askund.
ηdo fillim, e ka nje fund.

Ne kafeteri, melodi e vjeter,
Na i zgjon kujtimet,
E na kthen ne kohe tjeter.
Ndodhe qe e verteta
shpeshhere quhet rrene,
ηdo dite perseritet
i njejti refren.

Dikush punon per t'jetuar,
Dikush jeton per te punuar.
Bardh e zi,
kjo eshte jeta,
enderra zhgenjehet nga e verteta.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 11:24

A e mban n’mend e dashur ti
kur me flisje per dashurine
me thoje se jam boem per ty
i lindur vec per dashuri.

Por shpejt koloi cdo gje
deti m’gjeti n’perqafim
cdo gje ne mes neve
mbrti vetem si kujtim.

A e mban n’mend e dashur ti
kur me flisje per dashurine
me thoje se jam boem per ty
i lindur vec per dashuri.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 11:27
Q'ka mka syri qe m'loton
Oh dhimt' e zemres s'un i mban
Dashnori me ka harru
Dhe me tjetren esht' perqafu
Prej vegjelimit dashnin' ja kam fal
Tash po shkon me tjeter kan'
2x

A e din oj vajz
Q'ka je tuj vepru
A e din or djal
Q'ka je tuj vepru
Ne rini n'dhe don me m'ηu
Ne rini n'dhe don me m'ηu
Kujtimet e mia prap
Prap kam me i vazhdu
Beso more djal
Per ty jam tuj kendu

Kur del Pranvera
Lulet lulezojn
Nje tufe lule
Te vorri t'mi ηojsh
Beso more djale
Per ty jam tuj pushu
Prej vegjelimit dashnin' ta kam fal
Tash po shkon me tjeter kan'


Edituar për herë të fundit nga Berti në Sat 9 Apr 2011 - 11:30, edituar 1 herë gjithsej
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sat 9 Apr 2011 - 11:29

Edhe sonte jetoj me plagen e vjeter
ndoshta dhimbja do pushoj
do't pushoj ne boten tjeter
dikur do ta dua dike
por asnjeher si dike dikur
at qe zoti sma dha
nga njerezit se kerkoj kure
do te pres si heren e pare
un jam lot qe nga syte e tu jam ndare
nese vdes heshtja do te flas
kur shkoj dhe shikimet treten
dhe ne tek ti mbeten

Ref..2x

E kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra
dhe mundohem ti tregoj se cmendem
ne kete bote te verber cmendem
qe sjam dikush tjeter

verse 2

Do te pres si heren e pare
un jam lot qe nga syte e tu jam ndare
nese vdes heshtja do te flas
kur shkoj dhe shikimet treten
dhe ne tek ti mbeten

Ref..2x

E kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra
dhe mundohem ti tregoj se cmendem
ne kete bote te verber cmendem
qe sjam dikush tjeter


kur shkoj me shpresen jetoj, kur shkoj...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Sun 26 Jun 2011 - 22:42
Berti shkruajti:
Degjo kengen qe kendoj
Me pasion melankolik
Te gjithe shoqet do te thuan;
Qast i ndarjes vashe je ti.


Rri n’dritare i vetmuar
Nita ty une te kujtoje
Pesimist une kam qelluar
Fatin tim une e mallkoj.

(Ref.)
Degjo kengen qe kendoj
Me pasion melankolik
Te gjithe shoqet do te thuan;
Qast i ndarjes vashe je ti.
TEKSE KENGESH TE ELITA5 113209097 TEKSE KENGESH TE ELITA5 113209097 TEKSE KENGESH TE ELITA5 113209097 TEKSE KENGESH TE ELITA5 113209097 TEKSE KENGESH TE ELITA5 113209097 TEKSE KENGESH TE ELITA5 113209097 qe mi kujton ti mua keto
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

prej Thu 1 Dec 2011 - 13:53
Tema Levize tek kategoria Tekstet Kengesh..
Sponsored content

default Re: TEKSE KENGESH TE ELITA5

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi