Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Vleresime Kombetare

prej Sat 16 Apr 2011 - 4:20
Disa vleresime kombetare per krahinat shqiptare.

Per trojet shqiptare

Vilajeti i Manastirit permendet - per zgjuarsi.
Vilajeti i Janines - per pende.
Vilajeti i Shkodres - per patriotizem.
Vilajeti i Kosoves - per pushke.


Per zonat e Shqiperise

Shqiperia e Veriut permendet - per pushke.
Shqiperia e Mesme - per fe.
Shqiperia e Jugut - per kurbet.


Per virtytet krahinore

Trimeria lindi ne Kruje.
Burreria u rrit ne Vlore.
Mendja mbeti ne Tirane.


Per shtetin shqiptar

Themelet e shtetit i hapi Skenderbeu.
Murret i ngriti Ismail Qemali.
"Catine" e vuri Ahmet Zogu.
"Celsin" e deres e vendosi lufta clirimtare.


Per Lidhjen e Prizrenit

Koka e lidhjes se Prizrenit - Stambolli.
Zemra - Prizreni.
Gjoksi - Kosova.


Tradita

Atdhetare - vlonjatet.
Besnike - skraparllinjte.
Dijetare - dibranet.
Kurbetllinj - korcaret.
Mikpritesa - mirditoret.
Pazarllinj - matjanet.
Qejfli - tiransit.
Shkollare - elbasanasit.
Tregtare - krutanet.
Kurnace - gjirokastritet.
Salltanetllinj - shkodranet.
Patriote - Permetaret


Vecori per bimet dekorative

Dibra - qyteti i blireve.
Elbasani - qyteti i hurmave.
Permeti - qyteti i trendafilave.
Kukesi - qyteti i meshteknave.
Puka - qyteti i pishave.
Saranda - qyteti i portokalleve.
Shkodra - qyteti i karafilave.
Vlora - qyteti i eukaliptusve.


Arti i gatimit

Arti i gatimit Dibra - bozen, hallven, sheqerparen e pastermane.
Elbasani - bugacen, ballakumen, comlekun, hashuren e taven e kosit.
Korca - konjakun, turshine, japrakun e petanikun.
Laberia - mishin ne hell dhe kukurecin.
Permeti - veren.
Kruja - hashuren.
Saranda - midhjet.
Skrapari - rakine.
Shkodra - vezet e peshkut dhe krapin.
Tirana - fergesen ne tave dheu.


Vleresime Kombetare 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi