Share
Shko poshtë
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 104
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Thënie Filozofike

prej Wed 3 Feb 2010 - 12:34
Message reputation : 100% (1 vote)
First topic message reminder :

Thoni mendime te ndryshme filozofike nga filozof te njohur si Shekspiri,Hegeli,Volteri etj etj.

Gjat lodhjes pershperit fjalin: Rruga qe te shpien kah lavdia nuk ka qen e shtruar me lule !

Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thënie Filozofike

prej Fri 18 May 2012 - 2:03
Neqoftese nuk mund te behesh laps per te shkruar lumturine e dikujt, behu gome per te fshire merzitjet e tij.


Thënie Filozofike - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Foks_Ecc
Foks_Ecc
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 63
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tetove
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/05/2012

default Re: Thënie Filozofike

prej Fri 18 May 2012 - 2:07
Cdo gje kur shperndahet harxhohet, pervec diturise, qe kur shperndahet shtohet.
( Edhe dashurise : P )


Dashuri mizore, te dy duam te njejtin person. Une te dua ty, ti e don veten.
Foks_Ecc
Foks_Ecc
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 63
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tetove
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/05/2012

default Re: Thënie Filozofike

prej Fri 18 May 2012 - 2:13
Sa do qe te keni dituri, dituria do te kete vlere aq sa kupton bashkebiseduesi.


Dashuri mizore, te dy duam te njejtin person. Une te dua ty, ti e don veten.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thënie Filozofike

prej Fri 18 May 2012 - 2:19
Gjerat qe themi kur na provokojne,jane me te sinqerta se fjalet qe themi kur jemi te qete.


Thënie Filozofike - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Foks_Ecc
Foks_Ecc
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 63
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tetove
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/05/2012

default Re: Thënie Filozofike

prej Fri 18 May 2012 - 2:28
Po e them fjaline qe e kam ne profil:( qe eshte per egoistet ) - Dashuri mizore, dy vete duam te njejtin person, une te dua ty, ti e don veten.


Dashuri mizore, te dy duam te njejtin person. Une te dua ty, ti e don veten.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thënie Filozofike

prej Fri 18 May 2012 - 2:38
Te gjithe e duam veten perpara tjetrit... Very Happy

Malli rremben cdo nate ne endrrat e tij me hir a pahir, ushqimin qe e mban gjalle. E, nese do te ekzistonte nje ligj qe e ndalonte kete, i gjithe njerezimi do te gdhihej ne gjendje arresti !


Thënie Filozofike - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Foks_Ecc
Foks_Ecc
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 63
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tetove
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/05/2012

default Re: Thënie Filozofike

prej Fri 18 May 2012 - 2:58
Aяtємιѕα shkruajti:Te gjithe e duam veten perpara tjetrit... Very Happy

Malli rremben cdo nate ne endrrat e tij me hir a pahir, ushqimin qe e mban gjalle. E, nese do te ekzistonte nje ligj qe e ndalonte kete, i gjithe njerezimi do te gdhihej ne gjendje arresti !

Prandaj jemi gjithe egoiste Very Happy.


Dashuri mizore, te dy duam te njejtin person. Une te dua ty, ti e don veten.
Skydive
Skydive
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 185
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/05/2012

default Re: Thënie Filozofike

prej Thu 24 May 2012 - 18:20
Nëse do ta ruash shëndetin,ndieje veten mirë;nëse e do jetën,largoju vajtimeve dhe zemërimeve të ndryshme....


Man sieht nur mit dem herzen gut. das wesentliche ist für die augen unsichtbar

"Antoine de Saint-Exupéry"
Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

default Re: Thënie Filozofike

prej Thu 24 May 2012 - 18:38
Asnjë Zjarr Nuk Djeg Aq Fort, Asnjë Prush, Sa Dashuria Që S’ta Di Askush


Nuk m'do askush.................... M'do Allahu ♥️
Nuk m'sheh askush................ M'sheh Allahu ♥️
Nuk m'beson askush.............. M'beson Allahu ♥️
Nuk m'gjykon askush............. M'gjykon Allahu ♥️
Nuk kam afer askend.............. Kam afer Allahun ♥️
Nuk lutem te askush............... Lutem te Allahu ♥️
Nuk gjunjezohem te askush... Gjunjezohem te Allahu ♥️


Zoti na i dha te gjitha cift, dy duar, dy sy, dy vesh. Po zemren pse na dha vetem nje? Sepse te dyten ja dha dikujt tjeter dhe ne duhet ta kerkojm deri sa ta gjejm ...
Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

default Re: Thënie Filozofike

prej Thu 24 May 2012 - 18:38
Nese Nuk I Kupton Karakterin Nje Njeriu ... Shiko Miqte E Tij !!!


Nuk m'do askush.................... M'do Allahu ♥️
Nuk m'sheh askush................ M'sheh Allahu ♥️
Nuk m'beson askush.............. M'beson Allahu ♥️
Nuk m'gjykon askush............. M'gjykon Allahu ♥️
Nuk kam afer askend.............. Kam afer Allahun ♥️
Nuk lutem te askush............... Lutem te Allahu ♥️
Nuk gjunjezohem te askush... Gjunjezohem te Allahu ♥️


Zoti na i dha te gjitha cift, dy duar, dy sy, dy vesh. Po zemren pse na dha vetem nje? Sepse te dyten ja dha dikujt tjeter dhe ne duhet ta kerkojm deri sa ta gjejm ...
Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

default Re: Thënie Filozofike

prej Thu 24 May 2012 - 18:39
Kur Ju Duhesh, Edhe Në Terr Të Shohin


Nuk m'do askush.................... M'do Allahu ♥️
Nuk m'sheh askush................ M'sheh Allahu ♥️
Nuk m'beson askush.............. M'beson Allahu ♥️
Nuk m'gjykon askush............. M'gjykon Allahu ♥️
Nuk kam afer askend.............. Kam afer Allahun ♥️
Nuk lutem te askush............... Lutem te Allahu ♥️
Nuk gjunjezohem te askush... Gjunjezohem te Allahu ♥️


Zoti na i dha te gjitha cift, dy duar, dy sy, dy vesh. Po zemren pse na dha vetem nje? Sepse te dyten ja dha dikujt tjeter dhe ne duhet ta kerkojm deri sa ta gjejm ...
Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

default Re: Thënie Filozofike

prej Thu 24 May 2012 - 18:39
Ai Që Nuk E Njeh Të Keqen, Bie Në Kurthin E Saj


Nuk m'do askush.................... M'do Allahu ♥️
Nuk m'sheh askush................ M'sheh Allahu ♥️
Nuk m'beson askush.............. M'beson Allahu ♥️
Nuk m'gjykon askush............. M'gjykon Allahu ♥️
Nuk kam afer askend.............. Kam afer Allahun ♥️
Nuk lutem te askush............... Lutem te Allahu ♥️
Nuk gjunjezohem te askush... Gjunjezohem te Allahu ♥️


Zoti na i dha te gjitha cift, dy duar, dy sy, dy vesh. Po zemren pse na dha vetem nje? Sepse te dyten ja dha dikujt tjeter dhe ne duhet ta kerkojm deri sa ta gjejm ...
Skydive
Skydive
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 185
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/05/2012

default Re: Thënie Filozofike

prej Mon 28 May 2012 - 8:35
‎"Mos u kënaq me horizontin, kërko pafundesinë."

|Jim Morrison|


Man sieht nur mit dem herzen gut. das wesentliche ist für die augen unsichtbar

"Antoine de Saint-Exupéry"
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Re: Thënie Filozofike

prej Mon 29 Jul 2013 - 1:39
Zemra e thyer është si brinja e thyer: nga jashtë nuk shikon asgjë, por sa herë që merr frymë, atëherë e ndjen dhimbjen e saj.Një shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Thënie Filozofike - Faqe 2 1t7y1w
ShtriGa
ShtriGa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 24
<b>Postime</b> Postime : 220
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Burrel
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/01/2014

default Re: Thënie Filozofike

prej Wed 12 Feb 2014 - 9:11
Idioti flet per ate qe do te veproj…..
Egoisti flet per ate qe ka vepruar……..
Kurse inteligjenti vepron e nuk flet…….


Thënie Filozofike - Faqe 2 Animation1-1
ShtriGa
ShtriGa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 24
<b>Postime</b> Postime : 220
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Burrel
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/01/2014

default Re: Thënie Filozofike

prej Wed 12 Feb 2014 - 9:11
Ne jete njerzit ju ngjajne fjaleve; nese nuk i vë ne vendin e vet, e humbin kuptimin


Thënie Filozofike - Faqe 2 Animation1-1
ShtriGa
ShtriGa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 24
<b>Postime</b> Postime : 220
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Burrel
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/01/2014

default Re: Thënie Filozofike

prej Wed 12 Feb 2014 - 9:11
Jeta eshte si nje monedhe! Ne njeren ane ndodhet dhimbja dhe ne anen tjeter lumturia. Ti mund te shohesh vetem njeren ane, por mos harro, edhe ana tjeter e ka rradhen e saj


Thënie Filozofike - Faqe 2 Animation1-1
Sponsored content

default Re: Thënie Filozofike

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi