Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 106
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Një tjetër fillim..

Fri 5 Feb 2010 - 22:02
Një tjetër fillim...çfarë është një tjetër fillim...Sa herë e kemi imagjinuar veten ndryshe dhe sa herë këtë ndryshe e kemi quajtur heshturazi një tjetër fillim ? Përse? Përse duket sikur kemi frikë të kërkojmë një tjetër fillim, ndërkohë që mund të jetë vetëm fillim i diçkaje tjetër që ne e kemi anashkaluar, ndoshta edhe përzënë si një qen i tërbuar? Frikë, mund të quhet edhe kështu, frikë nga e panjohura dhe kështu thënia “mos e ndro mikun e vjetër për mikun e ri, sikundër verën e vjetër për të re”... duket sikur është e vetmja rrugë që duhet ndjekur. Ndoshta “çfarë” i shpëton vëmendjes sonë nuk janë e njëjta gjë me atë “çfarë” mendja tonë ia largon vetes, të fshehura pas një vemese të hollë dhe të tejdukëshme aq sa kjo qënësi hamendësie, si një grup vallzuesesh haremi, përtej vellosh shumëngjyrëshe, të bëhet shkak që të ndizet fantazia dhe pas kësaj të ndizemi nga dëshira që shpërbën pafundësinë e fijeve dhe shprish thurimën e vellove. Kjo është lakuriqësia tronditëse e një tjetër fillimi...ose të një tjetre jete, siç thotë Jorge Luis Borges:
“Nëse unë do të jetoj edhe njëherë jetën time.
Në tjetrën do të kërkoj të bëj më shumë gabime...*”
A nuk është e qartë se s’dihet të kemi frikë nga: një tjetër fillim?
Do ta dëshironi?
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Një tjetër fillim..

Wed 17 Feb 2010 - 14:59
Nje tjeter Fillim sigurish qe eshte frig sepse psimi nga e kaluara ta veshtirson nje Fillim tjeter ,por ne anen tjeter je me i/e vendosur dhe i merr gjerat me shtruar dhe jo me nxitim sigurisht qe durimi te dergon ne nje jete te paq dhe te lumtur lum aio qe ka durim e qe nuk flet pa e menduar me par fjalen qe do flasi dhe qe nuk fillon nje pune pa e menduar mire.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Një tjetër fillim..

Wed 17 Feb 2010 - 15:09
nje tjeter fillim do ma japesh violaa te lutemm
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 106
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Një tjetër fillim..

Wed 17 Feb 2010 - 16:06
Nje tjeter fillim i mundimshemJehona
Jehona
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 190
<b>Hobi</b> Hobi : okk
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Strug
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2010

default Re: Një tjetër fillim..

Wed 17 Feb 2010 - 16:18
Nje tjeter fillim ku cdo gje do beja ndryshe
do kisha ndryshuar shum gjera
do i beja me mir
do i mendoja me gjat..Veq edhe nje fillim
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 106
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Një tjetër fillim..

Wed 17 Feb 2010 - 16:20
i dhembshemJehona
Jehona
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 190
<b>Hobi</b> Hobi : okk
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Strug
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2010

default Re: Një tjetër fillim..

Wed 17 Feb 2010 - 16:29
edhe sikur te me jepeshte nje fillim tjeter
cdo gje do permisoja perveq gabimit me te madh DASHURIS
edhe pse ajo me von do me falte zhgenjim dhe lot
perseri do ti beja te njejtat gjera nga filliimi.fIllim i paharrueshem...
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 106
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Një tjetër fillim..

Wed 17 Feb 2010 - 16:31
nje fillim tjeter falja vetes ti larteJehona
Jehona
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 190
<b>Hobi</b> Hobi : okk
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Strug
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2010

default Re: Një tjetër fillim..

Wed 17 Feb 2010 - 16:34
vetes qenka me veshtir tja falesh
per at me duhet nje fillim tjeter me me pak gabime
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 106
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Një tjetër fillim..

Wed 17 Feb 2010 - 16:38
gjdo gabim ka mesim,dhe nje tjeter fillimAnonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Një tjetër fillim..

Thu 18 Feb 2010 - 14:49
Nje tjeter fillim nje tjeter gabim
Sponsored content

default Re: Një tjetër fillim..

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi