Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Foto fakte

prej Fri 13 May 2011 - 3:34
 Foto fakte Jevgjit

Gra të etnisë maasai,
në Kenia, ndërsa
përgatitin ushqimin
tradicional për të festuar
Ditën Ndërkombëtare
të Indigjenëve. Me këtë
rast, në shumë zona
të Afrikës, do të ketë
festa që zakonisht
organizohen sipas
traditave të fiseve të
ndryshme


 Foto fakte 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto fakte

prej Fri 13 May 2011 - 3:35
 Foto fakte Kryq

Me afrimin e
Krishtlindjeve
gdhendja dhe
shitja e kryqeve
është një nga
bizneset më
fitimprurëse në
qytetin e Jezusit,
Betlehem.
Zakonisht
preferohet druri
i ullirit. Shumë
njerëz vijnë
posaçërisht për
këto kryqe në
tokat palestineze
në javët e
fundit të vitit


 Foto fakte 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto fakte

prej Fri 13 May 2011 - 3:36
 Foto fakte Meka

Mijëra besimtarë
myslimanë rreth
Kaabës në brendësi
të Xhamisë së
Madhe në Mekë të
Arabisë Saudite.
Aktualisht, mbi
1 milion myslimanë
ndodhen në vendin
e shenjtë në
pelegrinazhin e tyre
të përvitshëm


 Foto fakte 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto fakte

prej Fri 13 May 2011 - 3:37
 Foto fakte Lavanteria

Kjo është lavanteria
e hapur më e madhe
në botë dhe
ndodhet në periferi
të qytetit indian të
Mumbait. Në të
janë punësuar 4000
persona, të cilët
punojnë pa
ndërprerje, natë e
ditë, për të
përballuar kërkesat
e një metropoli
gjigand


 Foto fakte 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto fakte

prej Fri 13 May 2011 - 3:38
 Foto fakte Hena

Hëna e parë nga Parisi,
më 21 dhjetor. Në fakt,
pamja nuk ka të bëjë aq
me anën romantike dhe
astronomike të satelitit
tonë të vetëm, se sa me
një fakt interesant e
tërësisht njerëzor. Sipas
një studimi të bërë së
fundmi, çmimi i tokës
hënore për ata që kanë
filluar të bëjnë blerje
është rritur me 40% që
nga fillimi i vitit.
Shkaku: kriza e
pasurive të paluajtshme
që tronditi Shtetet e
Bashkuara


 Foto fakte 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto fakte

prej Fri 13 May 2011 - 3:40
 Foto fakte Kulla

Kjo që shihet në këtë
foto ngjason me kullën
“Eifel” në Paris,
por nuk është ajo. Të
mësuar të falsifikojnë
gjithçka tjetër, kinezët
kanë “falsifikuar”
kështu edhe kullën më të
famshme të botës. Dhe
jo vetëm kaq, e kanë
ndriçuar mrekullisht
mirë, në prag të
Krishtlindjeve


 Foto fakte 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto fakte

prej Fri 13 May 2011 - 3:42
 Foto fakte Kinezja

Në jo pak restorante
kineze pjatat e vetme që
serviren janë ato të
luleve. Ka shumë receta
për gatimin e gjellëve
me petalet e
krizantemave, luleve të
qershive, orkideve apo
luleve të tjera.
Në prag të Lojërave
Olimpike, pronarët e
këtyre restoranteve po
përgatisin surpriza
të reja


 Foto fakte 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto fakte

prej Fri 13 May 2011 - 3:46
 Foto fakte 77337030

Një grua indigjene mban në
krah fëmijën e saj, ndërsa
përpiqet të mbrojë tokën ku
jeton prej kohësh, së bashku
me një komunitet prej 200
personash. Një skuadër
policësh të armatosur
kanë mësymur lagjen e
vogël për të nxjerrë jashtë
banorët e një zone të thellë
në Amazonë nga një pronë
private. Ata nuk kanë ku
të shkojnë, ndaj e kanë
mbrojtur strehën e tyre me
çka kanë mundur


 Foto fakte 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto fakte

prej Fri 13 May 2011 - 3:48
 Foto fakte Murgeshat

Këto gra të reja janë
pjesë e kontingjentit
rezervë të policisë
së Bagdadit. Në këtë
foto ndodhen në një
moment stërvitor në
oborrin e godinës.
Pjesë e stërvitjes së
tyre, përveç përgatitjes
fizike, është edhe
ajo e pastrimit dhe e
kontrollit të armëve


 Foto fakte 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto fakte

prej Fri 13 May 2011 - 3:49
 Foto fakte 114lq

Festa e
Shën Patrikut,
mbrojtësit të
irlandezëve,
është një nga
më të festuarat
në botë,
edhe për faktin
se irlandezët
janë të
përhapur në të
katër anët e
planetit. Kjo
është një foto
nga festimet
në Bukuresht


 Foto fakte 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto fakte

prej Fri 13 May 2011 - 3:51
 Foto fakte Vera1v

Është ndoshta
pija më e
shtrenjtë në
botë. Këto
12 shishe të
markës së
famshme të
shampanjës,
"Pierre-Jouet",
do të
jenë në treg
që nga e
enjtja, me
një çmim
rreth 50 mijë
euro secila


 Foto fakte 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto fakte

prej Fri 13 May 2011 - 3:53
 Foto fakte 1171s

Ky çift anglez ka
zgjedhur një
mënyrë të çuditshme
për ta kaluar
ngrohtë dimrin.
Pulovrat që
mbajnë veshur
janë punuar me
qimet e qenve të
tyre. Ideja lindi
pasi veterineri ku
shkonin për të
vaksinuar kafshët
e tyre u tregoi
këtë sekret. Sot
që qentë e tyre
kanë ngordhur,
ata i ruajnë jo
vetëm si kujtim,
por edhe si bluza
të ngrohta leshi


 Foto fakte 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto fakte

prej Fri 13 May 2011 - 3:54
 Foto fakte 120wh

Luftë deshësh në
festivalet pranverore
që organizohen
tradicionalisht në
të gjitha zonat e
brendshme të Azisë.
Në qendër të tyre
janë duelet mes
kafshëve të ndryshme
për të nxjerrë në
pah forcën, por edhe
bukurinë e tyre


 Foto fakte 6ds9w0
Alkimisti
Alkimisti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 3685
<b>Hobi</b> Hobi : tegjitha ngapak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : nenqellin e hapur
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/05/2011

default Re: Foto fakte

prej Tue 31 May 2011 - 15:14
[img] Foto fakte Shkodra[/img]

per shkodranetAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Foto fakte

prej Tue 31 May 2011 - 15:18
 Foto fakte 81192  Foto fakte 81192 Shkodranet si gjithmon shquhen per nje humor te vecante  Foto fakte 45550


 Foto fakte Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alkimisti
Alkimisti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 3685
<b>Hobi</b> Hobi : tegjitha ngapak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : nenqellin e hapur
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/05/2011

default Re: Foto fakte

prej Tue 31 May 2011 - 15:50
[img] Foto fakte 00000tm[/img]Alkimisti
Alkimisti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 3685
<b>Hobi</b> Hobi : tegjitha ngapak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : nenqellin e hapur
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/05/2011

default Re: Foto fakte

prej Tue 31 May 2011 - 16:00
[img] Foto fakte 59369345[/img]

fakt meifort se kurr ama prekesAlkimisti
Alkimisti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 3685
<b>Hobi</b> Hobi : tegjitha ngapak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : nenqellin e hapur
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/05/2011

default Re: Foto fakte

prej Tue 31 May 2011 - 16:02
 Foto fakte 14576291Alkimisti
Alkimisti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 3685
<b>Hobi</b> Hobi : tegjitha ngapak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : nenqellin e hapur
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/05/2011

default Re: Foto fakte

prej Tue 31 May 2011 - 16:04
 Foto fakte 22630170
uçk-jaLuan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default 1 foto, 1000 fjale

prej Mon 16 Apr 2012 - 19:01
 Foto fakte Shqiperia


 Foto fakte 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto fakte

prej Mon 16 Apr 2012 - 19:02
 Foto fakte Iliria


 Foto fakte 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto fakte

prej Mon 16 Apr 2012 - 19:11
 Foto fakte Bebeatdhetare


 Foto fakte 6ds9w0
avatar
Locaa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 415
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika dhe Leximi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Kosove
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/03/2012

default Re: Foto fakte

prej Mon 16 Apr 2012 - 19:13
 Foto fakte 367586316592963


Do tè jesh i lodhur, ke gjithè ditèn qè ecèn nè kokèn time.....!!!
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto fakte

prej Mon 16 Apr 2012 - 19:13
 Foto fakte Gjuhajone


 Foto fakte 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Foto fakte

prej Mon 16 Apr 2012 - 19:22
 Foto fakte Luanvalikardi


 Foto fakte 6ds9w0
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Foto fakte

prej Tue 26 Jun 2012 - 21:51
 Foto fakte 533052_432696370092674_1154231808_n


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

 Foto fakte Image
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Foto fakte

prej Tue 26 Jun 2012 - 21:52
 Foto fakte 529890_415620428466935_1178062644_n


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

 Foto fakte Image
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Foto fakte

prej Tue 26 Jun 2012 - 21:54
 Foto fakte 530691_405470156148629_152441319_n


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

 Foto fakte Image
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Foto fakte

prej Tue 13 Nov 2012 - 9:46
Ariana shkruajti: Foto fakte 81192  Foto fakte 81192 Shkodranet si gjithmon shquhen per nje humor te vecante  Foto fakte 45550


shiko si qesh kjo...po na jena praktike moj naqe


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

 Foto fakte N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Foto fakte

prej Tue 13 Nov 2012 - 10:10
"1 foto, 1000 fjale"
me
" Foto fakte"

temat u bashkun


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

 Foto fakte N
Sponsored content

default Re: Foto fakte

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi