Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Michael Faraday

prej Fri 13 May 2011 - 5:44
Michael Faraday lindi më 22 shtator 1791 në Newington Butts në Londër dhe vdiq 25 gusht 1867 pranë Hampton Court. Ishte një kimist dhe fizikan anglez.


Michael Faraday 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi